Haber

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden Kaçak Yol Çalışması Şikayeti

GENÇAĞA KARAFAZLI

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV), Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi sahilinde kaçak yol çalışmasını belgelediklerini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, “Şu anda Ordu Belediyesi suç işliyor. Öncelikle hukuka aykırı, imara aykırı, mahkeme kararına aykırı kaçak çalışmalar yapılıyor.”

Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül ise, “Açtığımız dava mahkeme kararıyla iptal edildi. Daha sonra tekrar proje çizildi ve ‘ÇED gerekli’ raporu alındı. Burada halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı. ama henüz süreç başlamadı. Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi artık burayı hukuk dışı bir mahkeme olarak kullanıyor.” “Aldıkları kararlara rağmen hukuka ve imar planlarına aykırı olarak burayı doldurmaya başladılar” dedi.

“BELEDİYE YASALARI, KURALLARI, YÖNETMELİKLERİ VE MAHKEME KARARLARINI DİNLEMİYOR”

Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, yönetim kurulu üyeleri, avukat Haluk Türkmen ve Coşkun Özbucak, mahallelilerin bilgi vermesinin ardından olay yerine gittiklerini belirtti. Olay yerinde konuyla ilgili açıklama yapan Ertuğrul Gazi Gönül, şunları söyledi:

“Ordu Melet sahilindeyiz. Ordu Çevre Derneği olarak daha önce burada açtığımız bir dava vardı. Bu davanın konusu oluşturulacak bisiklet yolu ve eğlence alanıydı. Açtığımız dava da mahkeme tarafından iptal edildi. Daha sonra yeniden proje hazırlandı. ‘ÇED gerekli’ raporu geldi. Burada halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı ama süreç artık orada tıkandı. Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi burayı ihlal ederek doldurmaya başladı. 15-20 gün önce kanuna, imar planlarına, hukuka aykırı mahkeme kararlarına rağmen buradan insanlar bizi arayıp bilgi verdiler. “Şu anda Ordu Belediyesi suç işliyor, her şeyden önce hukuka aykırı bir çalışma yapıyor. Hukuka aykırıdır, imara aykırıdır, mahkeme kararına aykırıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu