Haber

Trabzon’da sel felaketine yakalanan yaşlı çift korkulu anlarını anlattı

Selden etkilenen yaşlı çift, yaşadıkları endişe dolu anları şöyle anlattı: “Sabah namazını kıldık, sesleri duyunca selin geldiğini anladık.”

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesinde şiddetli yağışların ardından evlerini sel sularına kaptıran yaşlı çift, o anları anlattı. Sel sularından merdivenleri çıkarak kurtulan yaşlı çift, komşularının yardımıyla kurtuldu.

Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Yazılıtaş mevkiinde gece saatlerinden itibaren başlayan şiddetli yağışlar sel ve heyelanlara neden oldu. Sabah namazını kıldırdıktan sonra selin çıkardığı sesleri duyan Mehmet ve Halise Pervan çifti, dışarı çıktıklarında sel sularının evlerinin etrafından aktığını fark etti. Sel sularından merdiven çıkarak kurtulan yaşlı çift, komşularının yardımıyla konuttan çıkarıldı.

“Sabah namazını kıldık, sesleri duyunca tufanın geldiğini anladık”

Yaklaşık bir ay önce İstanbul’dan memleketleri Trabzon’a gelen Pervan çifti kendilerini anlattı. Evinde ve bahçesinde maddi hasar olduğunu belirten Mehmet Pervan, “Sabah namazını kıldık. Sesler gelmeye başladı. Kapıya kadar sesleri takip ettim. Taşlara baktım. Eşim ‘heyelan oldu’ dedi. oluyor’. Evden koştuk. Bahçemiz gitti. Evde çamur var.” .

“Eşime hayatımızı kurtarmasını söyledim”

Büyük bir felaketten kurtulduklarını söyleyen Halise Pervan, “Gece çok yağmur yağdı. Anladım. Sabah kapıyı açtık. İki taraftan da sel geliyordu. Eşime canımızı kurtarın dedim.” Merdivenleri çıktık telefonla haber verdik arkadaşlar gelip bizi kurtardı çok perişan olduk felaketten kurtulduk.

“Uyandığımızda fark ettik”

Yazılıtaş’ta oturan Sadık Uzun, “Sabah namazını kıldım, yağmur başladı. Selin nasıl geldiğini görmedik. Uyanınca fark ettik. Komşumun evi ve bahçesi zarar gördü. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu