Haber

HÜDA-PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu’ndan partisinin Trabzon’daki tribününe düzenlenen saldırıya ilişkin ilk sözler: Yanlarına kalmayacaklar

NEWS.COM / ÖZEL HABERLER

HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Haberler.com stüdyosunda Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur ve Haberler Müdür Olgun, Kızıltepe’nin sorularını yanıtladı. Yapıcıoğlu, Trabzon’da HÜDA PAR standına bir kalabalığın saldırısına ilişkin de konuştu.

“KİMSENİN SİYASET YAPMA HAKKI ENGELLENEMEZ”

Yazıcıoğlu, “Dün bir gerginlik vardı. Sonra o gerginlik geçti. Kalabalık dağıldı. Provoke edilenler dağıldı. Dağılımın ardından arkadaşlar gerginlik büyümesin diye tribünleri kaldırdılar. Bugün yeniden kurdular. Çok güzel bir organizasyon oldu. Sabah saatlerinde faiz var.Ancak bazı provokatörler ilgilenmedi.Faiz devam etmesin diye yine yanlış bilgilerle halkı tahrik ettiler.Siyaset yapma hakkımızı engellemeye çalıştılar.Birileri cebir kullanarak siyasete engel olursa bu bir suçtur. 2-5 yıl hapis cezası.Bu suç toplu işlenirse cezası iki katına çıkar.Bu hatanın çok önemli bir cezası var.Kimse bizim görüşümüze katılmak zorunda değil elbette ama siyaseti engelleyemezsiniz başkalarının hakkı.

“YAKALARINI KORUYAMAZLAR”

Siyaset yapma hakkımızı engelleyenler bundan kurtulamayacaklardır. Cezalandırılacaklar. Ortalığı karıştırmak isteyenler hesap vermeli. Çevreye yayılmak istemiyoruz. Bunun için tribünü kaldırdık, tekrar kaldıracağız. Birkaç provokatörün ortalığı karıştırmasını istemiyoruz.

“STANDIMIZDAKİ BÜYÜK BAYRAĞI GÖRMEYİP BAYRAK VERİYORLAR”

Standımızdaki koca bayrağı göremiyorlarmış gibi gelip bize bayrak takdim ediyor. Ancak standımızda daha büyük bir bayrak var. Bu tür insanları sinirlendiriyor. Bir yandan da ‘şu bayrağı oradan kaldırın’ diyorlar. Bu sadece senin bayrağın mı?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu