Haber

Oray Egin kimdir? Oray Egin kaç yaşında, nereli? Oray Egin’in hayatı ve biyografisi!

Radikal gazetesinde ‘Kent fısıltıları’ adı altında düz dedikodu yazıları yazarak gazeteciliğe adım attı. Peki, Oray Egin kimdir? Oray Egin kaç yaşında, nereli? Oray Egin’in hayatı ve biyografisi nedir? Detaylar burada…

ORAY EGİN KİMDİR?

Oray Egin, 1979 yılında İstanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya geldi.

Aslen Sivas Divriği mahallesindendir. Anne ve babası o 12 yaşındayken boşandı. Babası Mustafa Yücel Eğin 6 Mart 2012 tarihinde vefat etti. Annesi 2007 yılında vefat etti. 9-10 yaşlarındayken annesiyle birlikte Amerika’daki teyzesinin yanına gitti ve ilk ve orta okulu orada okudu. 1996 yılında İstanbul Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

“Köşe yazarı olmak istiyorum!” bir makale yazdı. Ertuğrul Özkök’e göndermiş ancak o dönemde pek olumlu bir yanıt alamamıştır. Daha sonra 32. gününde Mehmet Ali Birand ile başladı.

Radikal gazetesinde ‘Kent fısıltıları’ adı altında düz dedikodu yazıları yazarak gazeteciliğe adım attı. Daha sonra gazetenin Cumartesi ekinde röportajlar vermeye başladı. 4-5 yıl böyle devam etti. O da futbol oynadı. Bir süre sonra görevden alındı.

Serdar Turgut, Akşam’ın Genel Yayın Yönetmeni olmasının ardından Akşam gazetesine geçti. Akşam gazetesinden, Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’ya ağır küfürler ve hakaretler içeren telefon görüşmesi sonrası kovulduğunda köşe yazarlığını bırakmak zorunda kaldı. Aralık 2013’te Sözcü gazetesinde yazmaya başladı.

Şarkıcı ve oyuncuları hesaba katmazsak ilk büyük kavga gazeteci Zeynep Oral’la oldu. Oray Egin, televizyonunda yayınlanan ‘Şarkı Söylemem Lazım’ yarışmasında heyetiyle tanındı. Yazdığı yazılardaki dedikodu, aşağılama kültürünü ekrana taşıdı ve birileriyle dalga geçerek maçı hep elinden aldı. En büyük saldırıyı Perihan Mağden’e yaptı. Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda Perihan Mağden’in çok içtiğini ve kustuğunu yazdı.

Oray Eğin, Ertuğrul Özkök, Hıncal Uluç, Güneri Civaoğlu ve Oktay Ekşi gibi usta yazarlara asla saldırmadı.

Oray Egin, gazetecilik alanında yüksek lisans yapmak için 2010 yılında ABD, New York’a gitti. Columbia’dan gazetecilik alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu