Teknoloji

İran, Suriye’ye ‘Khordad 15’ hava savunma sistemi ihraç edecek

İranDevlet televizyonunun haberine göre 22 Şubat’ta Tahran’a resmi bir ziyarette bulundu. SuriyeSavunma Bakanı ali Mahmud Abbasve beraberindeki üst düzey askeri heyet, İran ile savunma alanında işbirliği muhtıraları imzaladı.

Suriye’nin ortasında İran ile imzalanan askeri iş birliği kapsamında, İran’ın Suriye havalimanını İsrail saldırılarına karşı korumak için. ‘Khordad 15’ hava savunma sistemive Suriye’ye elektronik harp teçhizatı.

Suriye hava sahasının güçlendirilmesi ve yeniden yapılandırılmasını amaçlayan anlaşmada, Suriye’nin savaş uçakları tarafından kullanılacak hassas güdümlü bombalara ve İsrail saldırılarına karşı savunma kapasitesini artırması gerektiği vurgulandı.

Abbas’ın Tahran ziyareti

Suriye Savunma Bakanı Ali Mahmud Abbas ve üst düzey askeri yetkilileri, 22 Şubat’ta Tahran’a resmi bir ziyarette bulundu.

İran Savunma Bakanı Mohammad Iste Astiani ile görüşen Suriye Savunma Bakanı Abbas, Suriye hava sahasını güçlendirmek istediklerini ve iki ülkenin ortasındaki tüm askeri kapasiteleri kullanacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu