Haber

Matviyenko: Rusya’yı dışarıdan izole etmek mümkün değil

Valentina Matviyenko, Rusya parlamentosunun üst meclisi Federasyon Konseyi Başkanı. ‘Bilgi. ‘ilkler’Forum’da yaptığı konuşmada , “Rusya hiçbir zaman tecritten yana olmadı, değildir ve olmayacaktır. “Tecrit mümkün değil ve bizi tecrit etmeye çalışanlar artık bunu görüyor, biliyor ve anlıyor.”Bu kelimeyi kullandı.

Rusya’nın dünya ekonomisinin bir parçası, dünyadaki güç güvenliği ve istikrarın bir parçası olduğunu belirten Matviyenko, ülkenin dünyaya seçkin sanatçılar, yazarlar, besteciler ve müzisyenler kazandırdığını hatırlattı. “Kimse kendini dünyadan soyutlamayı düşünmüyor bile.”söz konusu.

Ülke anayasasının vatandaşların haklarını koruduğunu belirten Matviyenko, Rusya’nın bazı uluslararası anlaşmalardan çekilmesinin vatandaşlara herhangi bir zarar vermeyeceğini kaydetti. Kurul Başkanı, ülke egemenliğine yönelik saldırıların durdurulması için bazı anlaşmalardan vazgeçmek zorunda kaldığını belirtti.

‘Putin Rusya’yı uçurumdan çıkardı’

Rusya’nın 1990’lı yıllarda uçurumun eşiğinde olduğunu belirten Federasyon Yönetim Kurulu Lideri Matviyenko, o dönemde fiyatların ve emekli maaşlarının ödenmesinde gecikmeler yaşandığını, işsizliğin zirveye ulaştığını hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız tecrübesi, inceliği ve diplomasisi sayesinde ülkemizi adım adım uçurumdan çıkarmaya başladı. Geçtiğimiz 23 yılda dünyada eşi benzeri olmayan, ayrı bir medeniyet olduğumuzun farkına vardık. Putin ülkemize şerefi geri kazandırdı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu