Yaşam

James Clavell’in çok satan romanından uyarlanan ‘SHŌGUN’un ilk fragmanı yayınlandı

İzleyiciyi 1600’lü yılların Japonya’sına götürecek ve James Clavell’in çok satan romanından uyarlanan ‘Shōgun’un ilk fragmanı paylaşıldı. Justin Marks ve Rachel Kondo tarafından yaratılan 10 bölümlük küçük seri, Şubat 2024’ten itibaren yalnızca Disney+’ta satışa sunulacak.

  “Unutmayın, yaşıyoruz ve ölüyoruz. Bunun ötesinde hiçbir şeyi kontrol edemeyiz.” Duyurulduğu ilk andan itibaren ilgiyle karşılanan ve merakla beklenen Disney+’ın yeni mini dizisi ‘Shōgun’un ilk fragmanı izleyicilerle paylaşıldı. Şubat 2024 itibarıyla dizi hayranlarına özel olarak platform üzerinden satışa sunulacak yapım, James Clavell’in çok satan romanından uyarlanıyor. Justin MarksVe Rachel KondoTarafından uyarlanmıştır.

10 bölümlük küçük dizi, 1600 yılında, yüzyılı şekillendirecek bir iç savaşın başlangıcında Japonya’da geçiyor. Üretici Hiroyuki Sanada Vekiller Konseyi’ndeki düşmanları ona karşı birleşirken hayatı için savaşan Lord Yoshiiii Toranaga’nın başrol oynadığı ‘Shōgun’, izleyicileri bir balıkçı köyüne götürüyor. Gizemli bir Avrupa gemisi bu köyde mahsur kaldığında, İngiliz pilot John Blackthorne, Toranaga’nın güç istikrarını değiştirmesine ve Blackthorne’un kendi düşmanlarının müthiş etkisini yok etmesine yardımcı olabilecek sırlarla seyircilerin karşısına çıkar. Toranaga ve Blackthorne’un kaderleri, gizemli soylu bir kadın ve kötü bir soyun sonuncusu olan tercümanları Toda Mariko ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı hale gelir. Mariko bu zorlu ortamda efendisine hizmet ederken, Blackthorne’la yeni kurduğu dostluğu, onu kurtaran inanca olan bağlılığı ve merhum babasına olan görevi arasında bir orta yol bulmak zorunda kalır.

Hikayesini karanlık, gizemli ve heyecan verici bir siyasi manzarada izleyiciye sunan ‘Shōgun’, Şubat 2024’ten itibaren dizi hayranlarını Disney+’ta esrarengiz ve merak uyandıran bir maceraya davet edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu