Haber

İddia: Ogan ve Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde görüştü

CHP Genel Lideri ile Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ata İttifakı’nın ilk tur adayı Sinan Oğan ile görüşmesinin detayları netleşmeye başladı.

Habertürk’ten Yetenekli Kılıç’ın haberine göre cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için İstanbul’a gelen Sinan Ogan, CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

İddiaya göre görüşme, Kılıçdaroğlu’nun ilk tur sonrası 17 Mayıs Çarşamba günü Millet İttifakı liderleriyle CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği “ikinci tur seçim strateji toplantısı”ndan kısa bir süre önce gerçekleşti.

Basından gizlenen bu görüşmede Kılıçdaroğlu ve Ogan, süreci değerlendirdi. CHP lideri Ogan ile görüşmesi hakkında da liderlere bilgi verdi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cuma günü Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile bir araya geldi. Özdağ Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi’nin Cumartesi günü gerçekleştirilen Genel Yönetim Kurulu toplantısında toplantı hakkında bilgi verdi. Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’nu iyi hazırladığını görmediği ve kazanabileceği izlenimine sahip olmadığı iddia edildi. Ayrıca Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun GİK üyelerine herhangi bir söz vermediğini, aksini pazarlık olarak algılanacağını söyledi.

Sinan Ogan da yarın Ankara’da düzenleyeceği basın toplantısında kararını açıklayacak. Ogan, “İstişarelerimizin sonuna geldik. Yarınki görüşmeler ve istişareler bittiğinde artık kararımızı netleştirmiş ve Türk milletinin aziz evlatları ile paylaşmış olacağız. Şunun bilinmesini isteriz ki; Kanunların ışığıyla değil, ilkelerle bakıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu