Haber

Edirne Eczacı Odası Başkanı Kılıçcıgil: “Hastalarımızın İlaca Erişimindeki Engeller Kaldırılmalıdır”

EdirneEczacı Odası Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, “Hastalarımızın ilaca erişiminin önündeki engeller kaldırılmalı ve ilaç sıkıntısı kalıcı olarak son bulmalıdır. Kamuda çalışan eczacılarımızın uğradığı hak kayıpları giderilmelidir. Yeni mezunlar için istihdam olanaklarının artırılmasına acil ihtiyaç var.”

Edirne14 Mayıs Eczacılık Günü, oy

“FEDANIN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM”

İshak Yıldırım törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İlaç temini çok değerlidir, doğrusu ve uygun ilaçların temini, doğru ve uygun koşullarda saklanması ve bu saklama kurallarına uyulmasının hastanın sağlığı üzerinde ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu gerçekten çok büyük bir özveri gerektiriyor.Yine bizim ilimizde ve diğer illerdeki eczanelerde ücretli eczanelerimiz var.Artan yoğun bekleme süreleriyle hızlı bir refleks göstererek nöbetçi eczane sayısını arttırmaları gösterdi ki ben gerçekten fedakarlığın ne demek olduğunu biliyor.”

“AKADEMİK EKİBİN DESTEĞE İHTİYACI VAR”

Gürkan Kılıçcıgil şunları söyledi:

“184 yıldır biz eczacılar bilginin ve şifanın adresi olduk. En kolay ulaşılabilen birinci basamak sağlık danışmanları olarak ihtiyaç duyulan her alanda mesleki sorumluluk bilinciyle hastalarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. kalıcı bir şekilde son bulmalıdır.Kamuda çalışan eczacılarımızın uğradığı hak kayıpları bir an önce giderilmelidir.Yeni mezunların istihdam alanları bir an önce arttırılmalıdır.Akademik ekipler desteklenmelidir.Son olarak şunun altını çizmek isterim. tüm sağlık çalışanlarının kanayan yarası. Tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları artık son bulmalıdır.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu