Haber

DIŞ ATAMA SONUÇLARI 2023: MEB il dışı öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

Başvuru yapan öğretmenler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki 2023 il dışı atama sonuçları açıklandı mı? DIŞ ATAMA SONUÇLARI 2023: Milli Eğitim Bakanlığı’nın il dışı öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB İLİ OLMAYAN ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Atamalar

1. Yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 2 Ağustos 2023 dikkate alınarak belirlenecektir.

2. Öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarında norm takım farkı dikkate alınarak hizmet puan üstünlüğü esasına göre atama işlemleri yapılacaktır. Hizmet puanlarının eşitliği halinde sırasıyla; Öğretmenlik hizmet süresi daha uzun olanlara ve daha önce öğretmenliğe başlayanlara öncelik verilecek; Eşitliğin devam etmesi halinde atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecek.

3. Bu duyurunun “D.22 İlleri Kapsamında Yapılacak Başvurular” bölümü doğrultusunda yapılan başvurularda, boş kalan kontenjanlar dikkate alınarak hizmet puan üstünlüğü esasına göre atama işlemi yapılacaktır. diğer başvuruların atama işlemleri kesinleştikten sonra atama sürecinden çıkar. Hizmet puanlarının eşitliği halinde sırasıyla; Öğretmenlikte daha fazla kadroya sahip olanlara ve daha önce öğretmenliğe başlamış olanlara öncelik verilecektir; Eşitliğin devam etmesi halinde atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecek.

haber-saraykent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu