Haber

Aile ve Gençlik Fonu Kurulmasına İlişkin Kanun Teklifinin TBMM Genel Kurulunda Görüşmeleri Başlayacak

Aile ve Gençlik Fonu Kurulmasına İlişkin Kanun Tasarısı’nın TBMM Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanacak.

Aile ve Gençlik Fonu Kurulmasına İlişkin Kanun Tasarısı, 14 Kasım Salı günü haftalık çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul’da görüşülecek.

Teklife göre, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı, kamu tüzel kişiliğine sahip Aile ve Gençlik Fonu kurulacak. Fonun yönetim kuruluna Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Gençlik Bakan Yardımcısı başkanlık ediyor. SporBeş kişiden oluşacak: Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı.

Fon Yönetim Kurulu, kaynak aktarılacak projeleri, aktarılacak kaynak miktarını ve harcama programlarını belirleyecek. Ayrıca Fonun mali bilgileri en az 6 ayda bir kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Bütçe görüşmelerinin takvimi

2024 bütçesinin görüşmeleri Plan ve Bütçe Kurulu’nda devam edecek. Kurul, yarın Tarım ve Orman Bakanlığı, 14 Kasım Salı günü Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Kasım Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığı, 16 Kasım Perşembe günü Milli Savunma Bakanlığı ve 16 Kasım Perşembe günü Milli Savunma Bakanlığı bütçelerini görüşecek. 17 Kasım Cuma günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı.

Salı ve Çarşamba günleri Meclis’te kümeleri bulunan siyasi partilerin küme toplantıları yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu