Haber

Zafer Partisi’nin 7 kurucu üyesi istifa etti: ‘Tek kişilik hastalığı’

Zafer Partisi Kurucular Komitesi ve Genel Yönetim Kurulu üyeleri İsmail Türk, Pertev Kasarcı, Canan Çakır, Bekir Şahin, Şahin Çakır, Orhan Ergin, Ertuğrul Kalafat yaptıkları yazılı açıklamayla istifalarını açıkladı.

Parti aleyhine sert sözlerin kullanıldığı açıklamada, “lider/cumhurbaşkanı odaklı siyaset anlayışı” eleştirilirken, “Üzülerek belirtmek isteriz ki tek adam hastalığı, milliyetçi vatanseverlerin en büyük talihsizliğidir. grubu” kullanılmıştır.

Partinin kullandığı dili de eleştiren açıklamada, “Deprem bölgelerine yapılan ziyaretlerde kullanılan kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyaset üslubu bizleri ve bize gönül verenleri derinden etkiledi.”

İşte tam açıklama:

“Zafer Partisi Kurucu Heyeti ve Genel Yönetim Kurulu Üyeleri olarak 06/03/2023 tarihi itibari ile partimiz ile yollarımızı ayırdığımızı siz değerli basının huzurunda ifade etmek isteriz. 26/08/2021 tarihinde 193 delege ile makam için değil, vatan için ulvi amaçlarla yola çıktık.Tarifi mümkün olmayan maddi ve manevi katkı, çaba, özveri ve fedakarlıklarla ilerlettiğimiz partimizin bugünden büyük bir utanç duymaktayız. , ne yazık ki şahıs firmasına dönüşmüş ve demokratik, saygılı konuşma, analiz, tartışma ve dil birlikteliğinden uzaklaşmıştır.

‘DERİN YARALI’

Kurulduğumuz günden bu yana dördüncü kez İl Başkanlığı değişikliğini yaşayan İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde büyük bir heyecanla gerçekleştirdiğimiz kongrelerin ardından kongrelerin bizim anlayamadığımız bir şekilde tekrarı her zaman gündeme gelmektedir. örgütlerde lider ve yönetimlerin değişerek taşların yerine oturmaması ve seçimin 69 gün sürmesi. Seçim vasıflarına sahip olup olmadığımızın bilinmemesi ve ittifak müzakerelerinin çözüme ulaşmamış olması bizi derinden yaralıyor.

Bugün geldiğimiz noktada Zafer Partimizde;

– Hanımın adı yok.

– Merit’in adı yok.

– Grup veya takım hareketinin adı yoktur.

– Emeğe saygı yok.

– Sorunları ilk elden çözmek için uygun bir niyet yoktur.

– Parti içinde mevcut idari kadroları koruyan ve sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tavır yok.

– İstisnalar dışında yoldakileri yoldakilerle değiştirmemek gibi bir ideal yoktur.

– Nezaket ve demokrasi dolu konuşma, tartışma, analiz, anlatım ve özellikle dinleme ortamı yok.

– Görevi tepeden tırnağa alıp katkı sağlayan takımların ortalarına güven yok.

‘LİDER ODAKLI SİYASİ YAKLAŞIM’

Ancak Türk siyasetinin gündemini belirleyen 4. parti olacak kadar hızlı siyasete başlayan Zafer Partimiz, hem ülkemizde hem de ülkemizde milliyetçiliğin lehimize yükseldiği bir ortama rağmen neredeyse seçime tek başına girecek kadar çalışkan ve tutkuludur. gözlemlerimiz sonucunda, Parti içi önemli farklılıklar, Öndere / Cumhurbaşkanı merkezli siyaset anlayışı, partimizin büyümesini kasten engellemeye yönelik girişimler partimizi kronik bir hastalığın eşiğine getirmiş ve 11 ilimizdeki deprem bölgelerine yapılan ziyaretlerde asrın felaketi olan kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyaset tarzı bizleri ve bizi sevenleri derinden etkiledi.

‘Farklı Tarzdan Etkilendim’

Üzülerek belirtmek isteriz ki tek adam hastalığı, milliyetçi yurtsever kesimin en büyük talihsizliğidir. Bu aksilikler kapsamında BİLİM, BİRLİK ve BARIŞ mottosuyla kurduğumuz Zafer Partisi’nden ama önce kendi içimizde birlik ve barışı yaratamazken, ben değil, biz olgusunu yaratamadık ve 06/03/2023 tarihli sözlü ve yazılı uyarılarımız ile tüm iyi niyetli çabalarımıza rağmen bir yığın sorunlar yumağını çözemedik. Kendi irademizle tüm unvanlarımızdan istifa ettiğimizi, yolculuğumuzda bize eşlik eden çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere, birlikte çalışma ve tanışma fırsatı bulduğumuz herkese teşekkür ederiz. Ayrılıyor olsak da çabalarını sürdüren arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu