Teknoloji

YouTube Reklam Engelleyicileri Yasakladı: Premium Olmayanlar Reklamları Dakikalarca İzleyecek!

Sanki internetin her köşesinde düzgün reklamlar görmüyormuşuz gibi YouTube’da bir şeyler izlemek reklamlarla işkenceye dönüşüyor. Çare olarak sığındığımız ‘reklam engelleyiciler’ artık çözüm değil. Çünkü YouTube, reklam engelleyicileri yasaklamak için düğmeye bastı.

Tüm sosyal medya uygulamaları arasında herkesin en sık kullandığı uygulama YouTube olabilir.

Belki de Google’dan sonra en çok YouTube’da bilgi arıyoruz, bol bol video izliyoruz, dizi tekrarları, show programları, içerik yapımcıları ve Kısmet Olur…

YouTube’da video izlemeyi sevenlerin en büyük sıkıntısı reklamlar oldu ve neyse ki “Ad Blocker” gibi araçlar reklamları engelleyerek istediğimiz performansı sağladı.

Ancak YouTube’un keyifli günlerinin son günlerini yaşıyor olabiliriz. Çünkü YouTube’un reklam engelleme hizmetlerini devre dışı bırakmak için çalıştığı ortaya çıktı.

YouTube’un reklam engelleme hizmetlerini devre dışı bırakmak için çalıştığı ortaya çıktı.

Reddit’te paylaşılan bir YouTube bildirimi, reklam izlemek istemeyen tüm kullanıcıların Premium’a geçmek zorunda kalacağını gösterdi.

İşte YouTube’un bazı kullanıcılara gönderdiği mesaj:

‘YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez. Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz. Reklamlar, YouTube’u milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kılar. YouTube Premium ile reklamsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Öte yandan içerik oluşturucular, aboneliğiniz üzerinden ekstra ödeme alabilirler.’

Google için çalışan moderatörler tarafından da doğrulanan bu bilgiler, yakın gelecekte reklamlara maruz kalmamak için YouTube Premium’a abone olmaktan başka çaremiz olmayacağını gösteriyor.

YouTube Premium mevcut abonelik fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Öğrenci (Aylık) – 19.49 TL

  • Bireysel (Aylık) – 29,99 TL

  • Aile (Aylık) – 59,99 TL

  • Bireysel (Yıllık) – 299,99 TL

Böyle bir durumda YouTube Premium’a geçer misiniz? Yorumlarda buluşalım…

niluferhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu