Ekonomi

Yolcu Gemileri Ünye Limanı’nda Devam Ediyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Karadeniz ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler’e ihracat noktası olmak için çalıştığı Ünye Limanı’nda kruvaziyer seferleri devam ediyor. Aralık 2022’den bu yana kesintisiz olarak devam eden seferler, Mayıs ayında da devam edecek.

Ordu’nun deniz ve turizm taşımacılığındaki konumunu güçlendirme çalışmaları ile uluslararası yeterlilik düzeyine getirilen Ünye Limanı’nda, deniz ticareti alanında Ro-ro ve konteyner taşımacılığı, deniz turizminde ise kruvaziyer seferleri devam ediyor.

Rusya’nın Soçi kentinden 19 Aralık 2022’de ilk yolcu gemisinin yanaştığı limana kadar seferler Trabzon, Ordu, Amasra, İstanbul güzergahıyla devam ediyor. Mayıs ayında 4 kez Ünye Limanı’na demirleyecek olan kruvaziyer gemisindeki turistler, Ordu’nun önemli turizm noktalarını da ziyaret edecek.

Soçi’den hareket edecek olan kruvaziyer, 1 Mayıs’ta Ünye Limanı’na vardıktan sonra 11 Mayıs’ta Ünye’ye demirleyecek. 18 Mayıs’ta Ünye’ye dönecek olan kruvaziyer yolcuları, 22 Mayıs’ta Rusya’ya dönüş yolunda Ünye’de konaklayacak. – ARMY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu