Teknoloji

Yeni iPad mini, büyük bir ekran güncellemesiyle gelebilir

M4 iPad Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte kullanıcılar, tabletin en iyi özelliğinin OLED ekranı olduğu konusunda hemfikir. İşin güzel yanı ise yeni bir rapor, Apple’ın bu panel teknolojisini başka modellerde de kullanacağını gösteriyor.

ZDNet Korea’nın aktardığına göre Samsung Display, yeni iPad mini için 8 inçlik OLED paneller geliştirmeye başladı. Yayın, söz konusu OLED paneli Samsung’un Nisan ayında geliştirmeye başladığını belirtiyor. Ancak yayın, bu tabletin 2026 yılından önce tanıtılmasını beklemediğini ekliyor.

Bilmeyenler için, yeni iki-tandem yığın paneller M4 iPad Pro’yu benzersiz kılan en önemli özelliklerden biri. Öyle ki Apple, tek bir OLED ekran yerine iki paneli aynı anda kullanarak renkleri, parlaklığı ve HDR özelliklerini en üst düzeye çıkarıyor.

Apple’ın tandem OLED iPad mini piyasaya sürebilmesi için iPad Pro’ya daha da iyi bir ekran teknolojisi sunması gerekiyor. Ya da şirket en küçük tableti için daha basit bir ekran da planlıyor olabilir. Dolayısıyla ekranda ProMotion ve nano doku gibi diğer süslü ekstra özellikler yer almayabilir. Rapor ayrıca 2026 yılında OLED özellikli bir iPad Air tanıtımının yapılacağını da doğruluyor.

Öte yandan, önceki raporlarda Apple’ın 8. nesil OLED teknolojisini 2026 MacBook Pro modellerine taşımak istediği belirtilmişti ki bu da mevcut iPad Pro’dan bile daha iyi bir ekran anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu