Haber

Türkiye, Suriye, Rusya ve İran Savunma Bakanları Moskova’da Buluşacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye ile ilişkilerin normalleşmesi kapsamında Türkiye, Suriye, Rusya ve İran’ın savunma bakanları ve istihbarat şeflerinin yarın Moskova’da görüneceğini duyurdu. Akar, “25 Nisan’da bu kez dörtlü olarak savunma bakanları ve istihbarat şeflerinin katılacağı bir toplantının hazırlıklarını sürdürüyoruz. Amacımız ve amacımız buradaki sorunları müzakere yoluyla çözmek, barışı ve barışı sağlamaktır. Akar, “Bir an önce bölgeye huzur ve sükunet sağlansın” dedi.

Hulusi Akar, bugün yaptığı açıklamada, Suriye ile çıkarların normalleştirilmesi kapsamında Türkiye, Suriye, Rusya ve İran’ın savunma bakanları ve istihbarat şeflerinin başkent Moskova’da yapılacak toplantıda bir araya geleceğini duyurdu. Rusya, yarın. Akar’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Bildiğiniz gibi 28 Aralık’ta bir toplantı yapıldı. Bu toplantıya Türkiye, Rusya ve Suriye’den savunma bakanları ve istihbarat liderleri katıldı. Bu şekilde bir görüşme yapıldı. Bu toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu. Bazı sorunların çözülmesi konusunda mutabık kalındı. Muhataplarımızla birlikte devam etme kararı aldık.Daha sonra İran’ın bu toplantılara katılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.İlgili makamlarca uygun görüldü.

25 Nisan’da savunma bakanları ve istihbarat liderleri toplantısı için hazırlıklarımız bu toplantının devamı niteliğinde ve bu kez dörtlü olarak devam ediyor. Amacımız ve amacımız buradaki meseleleri müzakere yoluyla çözmek ve bir an önce bölgede barış ve huzuru tesis etmektir. İlişki ve temaslarımızı karşılıklı saygı çerçevesinde sürdürürüz. Bölge barışına katkı sağlamak adına Türkiye olarak biz de Bakanlık olarak elimizden geleni yapmak için gerekli çabayı gösteriyoruz.”

kazimkarabekir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu