Haber

Tekel bayi cinayetinde iddia: Sana bir erkek bir kız verelim

Geçtiğimiz temmuz ayında İstanbul Esenyurt’ta 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ve 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen’in hayatını kaybettiği tekel bayi baskını sırasında yeni tartışmalar gündeme geldi. Tutuklu sanıklardan Tarık Özer’in, Erzen’in babası Cantürk Erzen’e “ailenin akrabalarından 13 yaşında bir erkek ve 11 yaşında bir kız çocuğu ile 40 milyon lira teklif ettiği” iddia edildi. barışmak.”

Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin’in haberine göre, Erzen ailesinin avukatı Kerim Bahadır Şeker, dava dosyasında yer alan iddialarla ilgili resen soruşturma talebinde bulundu. Tartışmalara ilişkin Cantürk Erzen ve avukat Kerim Bahadır Şeker açıklama yaptı.

‘BENİM DÖNEMİMDE BÖYLE BİR ŞEY YOK’

Cantürk Erzen, “Tarık Özer, aracısı aracılığıyla bana ‘Bir erkek bir kız verelim’ mesajını gönderdi. Geleneğe göre, bir adam öldürülürse yerine o ailenin oğlu verilirdi. “Bir kız alalım, ‘İstersen gelinin olsun, istersen kızın olsun, istersen bize geri gönder’ dediler” dedi. Baba Erzen, “Benim adetlerimde böyle bir şey yok. Böyle bir barışa ‘Evet’ diyecek karaktere sahip değilim. Kabul etmedim, beni tehdit etmeye başladılar. Barışmak zorunda mıyım? “Ben asla çocuğumun kanını para karşılığında satacak karaktere sahip olamam.”

‘KÖLE TİCARETİ’ BENZERİ

Avukat Şeker, “Bu teklifin müvekkillere iletilmesi ortaçağdaki köle ticaretini yansıtıyor. “Bir avukat olarak böyle bir teklifin kabul edilmesini tavsiye etmek dahi mümkün değildir” dedi.

‘ÖYLE BİR ŞEY YOK’

Tarık Özer’in ailesi ise söz konusu açıklamalara ilişkin tezleri reddetti. HAYIR. Özer ailesinden ise “Böyle bir şeyin hiçbir dayanağı yok. Türkiye’de hukukun parayla satın alınabileceğine inanılıyor mu? İddiaları reddediyoruz. “Yargıya inanıyoruz” dedi. Ailenin avukatı Ahmet Avşar, “Hangi yüzyıldayız?” dedi. Böyle bir teklif yok. “Sanıkların adil yargılanma hakkının engellenmeye ve yargıyı manipüle etmeye yönelik bir girişim olduğunu düşünüyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu