Ekonomi

S&P 500’ün büyümesi kripto momentumunu etkilerken Bitcoin rallisi altcoin rallisini körüklüyor

Kripto para piyasası bu hafta fiyatı 35.000 dolara yaklaşıyor Bitcoin’in Cumartesi günü açıklanan bilgiye göre bu yükseliş kısmen BlackRock’un spot borsa yatırım fonu (ETF) uygulamasına ilişkin spekülasyonlardan kaynaklandı. Bitcoin değerindeki bu artış, karların Status (SNT), SushiSwap (SUSHI) ve Bluzelle (BLZ) gibi altcoinlere yönlendirilmesine yol açarak aylardır süren kayıp serisini tersine çevirdi.

Status, SushiSwap ve Bluzelle geçen hafta sırasıyla %108, %82 ve %39’luk artışlarla önemli artışlar kaydetti. Altcoin performansındaki bu artış, Bitcoin rallisiyle aynı zamana denk geldi ve kripto para piyasasının birbirine bağlılığını vurguladı.

Ancak hem Bitcoin hem de Ethereum’unyukarı doğru ivme S&P 500 ‘nin büyük bir mitingi olduğu için durakladı. Borsadaki bu eşzamanlı büyüme ve kripto rallilerindeki duraklama, kripto para birimi ile borsa hareketleri arasında potansiyel bir korelasyona işaret ediyor. Gelecek hafta bu korelasyon hakkında daha fazla netlik bekleniyor.

Son dönemdeki kripto para piyasası dinamikleri yatırımcılar arasında ilgi uyandırsa da bu analizin yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirtmekte fayda var. Kripto piyasası son derece değişken olmaya ve hızlı dalgalanmalara maruz kalmaya devam ediyor; bu da herhangi bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli bir değerlendirme yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu