Haber

Saadet Partisi Milletvekili: Basında sansür hukuken sürüyor

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, basında sansürün “yasal” bir biçimde devam ettiğini savundu.

Çalışkan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 24 Temmuz’un basında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, bu tarihin sansürün kaldırılmasının yıl dönümü gibi görünse de yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

“Sansür hukuken değil hukuken devam ediyor” diyen Çalışkan, Türkiye’nin en fazla gazeteci tutuklu olan ülkelerden biri olduğunu iddia etti.

Bugün basın özgürlüğünden ve sansürün kaldırılmasından bahsetmenin mümkün olmadığını savunan Çalışkan, yerel basının ekonomik krizle boğuştuğunu iddia etti.

Saadet Partisi’nin imzasıyla vergi artış ve zamlarını değerlendirmek üzere Meclis’te toplantı yapıldığını belirten Çalışkan, ülkenin büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu öne sürdü. Davetlerinin ciddiye alınması gerektiğini belirten Çalışkan, konunun detaylı bir şekilde görüşülerek gerçek kararların alınmasını istedi.

20 Temmuz’un Saadet Partisi’nin kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatan Çalışkan, partisinin kurulduğu günden bu yana milli menfaatler doğrultusunda çalıştığını belirtti.

akcakocahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu