Haber

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda seçim hazırlık toplantısı yapıldı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Hemen her fırsatta masanın etkisini kırmaya, algısını zedelemeye yönelik oyun kurmaya çalışan güç hamlelerine bakmayın. Altılı masa aslında ‘akıllı masa’dır. ’. Ortak aklın sofrasıdır.” söz konusu.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongresi ve Stand Sarayı’nda düzenlenen programda konuşan Yazıcı, bugün İstanbul Teşkilatı olarak seçimlere hazırlık toplantısı yapmak üzere toplantıya geldiklerini söyledi.

Seçim arifesinde bir kez daha bir arada olduklarını anlatan Yazıcı, “Yine hep birlikte kolları sıvayacağız. Seçime giderken ülkemiz için en anlamlı birliği burada oluşturduk. Halkımızın güzel yarınlarını inşa etmeye olan inancımızı ve kararlılığımızı bu salonda bir kez daha teyit etmek için buradayız.” dedi.

Kardeşliği seçerek barışçıl yarınlara doğruları doğru yürüdüklerini anlatan Yazıcı, “Biz adaleti seçenleriz, adaletli devlete yürüyoruz. Bereketi seçenleriz, adil paylaşıma yürüyenler biziz. İnsan onurunu seçenlerle, insanca bir yaşama doğru yürüyoruz.”

Güveni devralacak ekipler olarak toplumun farklı kesimleri ve muhalefetin paydaşları ile diyalog kanallarını geliştirdiklerini belirten Yazıcı, genel seçimlere hazırlandıklarını ve milletin ortak zaferi için çalıştıklarını söyledi.

Yazıcı, 6’lı masadaki partiler ve genel başkanlarıyla ülkenin geleceği için çalışacaklarını anlatarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Anayasa reformundan ekonomik kurtuluş reçetesine kadar her konuda ortak bir analiz arayışındayız. Unutulmamalıdır ki bu masa sıradan bir buluşma yeri değildir, altılı masa değerlidir. Değerini buradan almaktadır. Saadet Partimiz, söylemlerimiz ve siz değerli teşkilat mensuplarımız.Bu masa, yarım asrı aşkın süredir sözünü ettiğimiz Milli Masa’dır.Düşünce ideallerinin orada da temsil edileceği için değerlidir. Masanın etkisini kırmak, algısını zedelemek için her fırsatta oyun kurmaya çalışan güç kırılmalarına bakmayın, altılı masa aslında ‘akıllı masa’dır, sağduyu tablosudur. Altılı masa bize pahalı genel liderimiz bilge liderimiz Temel Karamollaoğlu’ndan.”

Açılış konuşmalarının ardından program basına kapalı olarak devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu