Ekonomi

Rektör Prof. Dr. Budak, Üniversite sanayi iş birliklerini adım adım ileriye taşıyoruz

EÜ’den üniversite sanayi iş birliği kapsamında Vestel A.Ş.’ye ziyaret

Ege Üniversitesi, üniversite sanayi iş birliğini daha ileri seviyeye taşımak için attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Ülkemizin maksatlarına yönelik bilgi ve birikimini toplumla buluşturma misyonuyla hareket eden Ege Üniversitesi, üniversite- sanayi iş birliklerine sürat kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve beraberindeki heyet Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Vestel Ticaret Anonim Şirketi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Rektör Prof. Dr. Budak’a, EÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahattin Tanyolaç, EÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Günay ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Haydar Yalçın eşlik etti.

Ziyareti pahalandıran Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversite-Sanayi iş birliği amaçlarımız kapsamında, Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Vestel Ticaret Anonim Şirketi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldık. Bölgenin en güçlü sanayi kuruluşlarından ve ülkemizin en değerli markalarından birisi olan Vestel ile üniversite sanayi iş birliği kapsamında bağlantılarımızı adım adım ileri götürüyoruz. Çeşitli alanlarda bir dünya markası olma yolunda ilerleyen özel bölümün gücüne güç katmak için akademi olarak verdiğimiz bilimsel takviyesi daha da genişletmek için Vestel ile bağlantılarımızı geliştiriyoruz. Bu kapsamda Manisa’da bulunan Vestel’in üretim tesislerini ve davet merkezi çalışanlarını ziyaret ettik. Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Ali Tarkan Tekcan ve grubuyla iş birliklerimiz konusunda verimli görüşmeler gerçekleştirdik” dedi.

Ege Üniversitesinin bilimsel birikimini toplumla buluşturmaya devam edeceklerini söz eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Bilimsel bilgi birikimimizi ülkemizin maksatlarına yönelik toplumla paylaşmayı sürdüreceğiz. En kıymetli amaçlarımızdan birisi de üniversite sanayi iş birliklerini daha da geliştirmek ve çeşitli alanlara yaymak. Gerek proje gerek patent, yararlı modeller gerekse eğitimli genç istihdamına yönelik dayanaklar noktasında sanayi, üretim kesimi ve özel dalla iş birliği halinde yeni ve güçlü adımlar atıyoruz. Bundan sonra da Ege’den doğmuş Türkiye’nin hudutlarını aşarak dünya markası haline gelmiş sanayi ve özel dal şirketleri ile iş birliklerimizi artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu