Haber

Önder Erdoğan’dan 14 Mayıs açıklaması: Koalisyon ortakları teröristlere umut veriyor

Moderatörlüğünü Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in yapacağı programda Erdoğan, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk’ün sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terörle mücadelenin devam edip etmeyeceğine bu seçimlerde karar verilecek. Verdikleri her sözle, takındıkları her tavırla terör örgütlerine ve teröristlere umut veriyorlar” dedi. söz konusu.

Erdoğan, Kanal 7-Ülke TV ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

“Sizin pencerenizden 14 Mayıs seçiminin Türkiye için önemi nedir?” Erdoğan, “14 Mayıs’ta olağan bir seçim yapmayacağız. Bu seçimlerde ülkemizde güven ve istikrar ortamının devam edip etmeyeceğine karar verilecek. Son dönemde iş ve hizmetlerde yaşanan atılımın devam edip etmeyeceği belirlenecek. 20 yıl mı devam edecek yoksa Türkiye koalisyonlar dönemine mi dönecek.Çünkü bütün bu kazanımlarda gözü olan bir yapı var.Terörle mücadelenin devam edip etmeyeceğine bu seçimlerde karar verilecek.Koalisyon ortakları umut veriyor. söyledikleri her sözle, takındıkları her tavırla terör örgütlerine ve teröristlere. cevabı verdi.

Erdoğan, hem cezaevindeki teröristlerin hem de yurt dışına kaçan terör örgütü mensuplarının 14 Mayıs’ı beklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

21 yıldır her alanda kendi politikasını belirleyip uygulayabilen bir Türkiye için mücadele ettiklerini vurgulayan Erdoğan, “Bu anlayışla demokrasimizi güçlendirdik. Ülkemizin her kesiminin hak ve özgürlüklerini genişlettik. Biz gerçekten milli iradenin üstünlüğünü tesis ettik.” dedi.

Eğitimden sağlığa, enerjiden sanayiye Türkiye’nin altyapısındaki tüm eksiklikleri giderdiklerini belirten Erdoğan, dev yatırımlar, büyük projeler ve cesur programlarla Türkiye’yi yeni bir çağa taşıdıklarını söyledi.

“MİLLETİMİZ İÇİN BÜYÜK HAYALLER KURUYORUZ”

“Kendi hedeflerimizi belirleyerek ülkemiz güçlenmiş ve milletimizin refahı bu yönde artmıştır.” Erdoğan şunları söyledi:

“Seçime 18 gün kaldı. Yeni bir müjdeniz olacak mı?” Soru üzerine Erdoğan, “Kalan 18 gün bizim için fark yaratıyor. Milletimiz için hep büyük hayaller kurduk ve bu hayallerin birçoğunu gerçekleştirdik. Yetti mi? Yetmedi tabi ki. daha çok iş bu ülke için daha gidecek çok yolumuz var ama daha yolun başındayız şu an rezalet ittifakı yolunda değil işte büyükşehir belediyeleri ne yapmışlar bu büyükşehir belediyelerinde bugüne kadar Şimdi?” söz konusu.

“MİLLETİMİZİN KARŞISINA HER ZAMAN MUSTU’LARLA, BÜYÜK PROJELERLE GELDİK”

Seçim dönemi için müjdeli haber vermediklerini belirten Erdoğan, “Sıradan zamanlarda milletimizin karşısına hep dedikodularla, büyük projelerle çıkarız. Kemal Bey gibi sadece seçim zamanı milleti hatırlayanlardan değiliz. ..çiftçiye traktör sözü verdiler ne oldu verdiler mi?Hayır hep saçmalıyor.” ifadeleri kullandı.

Programın reklam arasının ardından sözlerine devam eden Erdoğan, seçim kampanyası döneminde soğuk algınlığı geçirdiğini belirterek, “Öncelikle sizin için doğal, dün ve bugün yoğun bir kampanya çalışması vardı. Ben ciddi bir soğuk algınlığı geçirdim. Bu kampanya çabalarına, ben de düşündüm, ‘Artık konuştuk, gideceğiz’ dedim. Doğal olarak bu ağır iş yükünde zaman zaman bu tür durumlarla da karşılaşıyoruz. Sizlere ve seyircimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Sahadaki bir iki isim dışında kabinenizdeki tüm bakanlar var, seçimden sonra bunlardan herhangi biri tekrar kabinede olacak mı yoksa yeni isimler görecek miyiz?” Soru üzerine Erdoğan, Türkiye’nin her şeyden önce zengin bir insan yapısına sahip olduğunu belirterek, kabinedeki isimleri sahaya sürmenin aslında liderlik tasarrufu olduğunu söyledi. Erdoğan, “Liderlik tasarrufu olarak biz bu arkadaşlardan nerede ve nasıl faydalanabiliriz, şimdiden bütün bakan arkadaşlarımı sahaya gönderdim” dedi. söz konusu.

14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olan bakanların sahada çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, “Sahadaki varlıklarının faydasını çok olumlu görüyorum. 14 Mayıs akşamı deprem bölgeleri ve faaliyetlerinin devam ettiği bölgelerden müjdeli haberler alacağız.” değerlendirmesini yaptı.

“VATALILARIMIZ KARADENİZ GAZININ FAYDALARINI GÜNLÜK HAYATINDA GÖRMEYE BAŞLAYACAK”

Bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşı ekonomik olarak rahatlatacak ve alım gücünü artıracak tedbirleri fiilen aldıklarını ve almaya devam edeceklerini söyledi.

İşçiden memura, emekliden ev hanımına kadar milletin her kesimine destek olacak programlar oluşturduklarını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki son durum ve seçimlere katılımın aksama ihtimalinin olup olmadığı sorulduğunda Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu’na ve onlara bağlı misyonlar olduğuna dikkat çekti. siyasi partiler.

Deprem bölgesi planlamasının “çadır kentler, konteyner kentler ve kalıcı konutlar” olarak yapıldığını ifade eden Erdoğan, “Şu anda enkaz kaldırma çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Hatay dışında hemen hemen her yerde enkaz kaldırma çalışmalarını tamamladık. İnşallah enkaz kaldırma çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam ediyor.” Hatay’ı kısa sürede bitireceğiz. Ama bir yandan da söz verdim. İnşallah bir yıl içinde bu kalıcı konutları da bitirip vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.” dedi.

Yarın Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren açılışının olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Biz bu adımı hem Yozgat’a, hem Kırıkkale’ye hem de Sivas’a ulaşarak atalım diyoruz. Kırıkkale-Yozgat-Sivas. Bu bizim için çok önemli bir adım olacak. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu