Teknoloji

MSI Dragon Center Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

1986 yılında kurulmuş olan Tayvanlı teknoloji şirketi Micro-Star International Co., Ltd , kısaca MSI; dünyanın en tanınan teknoloji üreticilerinden bir adedidir. Ürettiği bilgisayar donanımları ile öne çıkan şirket, kullanıcılarının bu donanımları en yeterli biçimde kullanabilmeleri Dragon Center isimli bir uygulama sunuyor. MSI Dragon Center bilhassa oyuncuların favorisi çünkü güçlü oyunlarda bile sistemi optimize ediyor.

MSI Dragon Center aslında çok fonksiyonlu bir uygulama. Bilgisayarınıza indirdikten sonra uygulama üzerinden donanımlarınızı optimize ederek yazılımları ve oyunları en âlâ formda çalıştırabildiğiniz üzere donanım bilgilerini görebiliyor ve oyun sırasında pek çok süreci tekrar bu uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Gelin MSI Dragon Center nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır, çalışmıyor sorunu nasıl çözülür tüm ayrıntılarıyla inceleyelim.

Hiç bilmeyenler için, MSI Dragon Center nedir?

Dragon Center, MSI şirketi tarafından geliştirilmiş olan bir tıp optimizasyon aracıdır. Bilhassa bilgisayar performansını tabanına kadar kullanması gereken yüksek grafikli yazılımlarda ve güçlü oyunlarda bilgisayar donanımlarınızı tam performansta kullanmanızı sağlar. MSI Dragon Center üzerinden tıpkı vakitte donanım bilgilerinize ulaşabilir ve anlık olarak neler yaşandığını takip edebilirsiniz.

Peki MSI Dragon Center tam olarak ne işe fayda?

Yahu benim MSI donanımım yok, oyun da pek oynamam diyorsanız bile MSI Dragon Center işinize yarayacaktır. Zira temel optimizasyon hizmeti bugün tüm kullanıcılar için gereklidir. Üstelik bu uygulamayı kullanmak için MSI donanımlarına sahip olmanıza gerek yok. MSI Dragon Center, bilgisayarınızdaki tüm donanımları takip ederek gerekli optimizasyonu sağlıyor.

Elbette MSI Dragon Center bilhassa oyuncuları ve grafik dizayncıları ilgilendiriyor. Zira hepimizin az çok bildiği üzere zorlu oyunlar ve yüksek grafikli yazılımlar bilgisayar performansını tesirler. Bilgisayarınızın sahip olduğu performanstan emin değilseniz çabucak celallenip yeni bir bilgisayar ya da donanımlar almak yerine MSI Dragon Center uygulamasını bir kullanın bakalım, tahminen kolay bir optimizasyon her şeyi çözecektir.

MSI Dragon Center nasıl kullanılır? İşte öne çıkan özelliklerinden kimileri:

 • Tek tıkla bilgisayarınızı optimize edin.
 • Kapsamlı sistem paklığı yapın.
 • Oyundaki en değerli anlarınız otomatik olarak kaydedilsin.
 • MSI akıllı asistanını kullanın.
 • Bilgisayarınızın donanımlarını anlık olarak izleyin.
 • Bilgisayarınızın pil ömrünü uzatın.
 • Bant genişliğinizi denetim edin.
 • MSI donanımlarınızı en güzel haliyle kullanın.

Tek tıkla bilgisayarınızı optimize edin:

Bilgisayarınızın performansını sonuna kadar kullanması gereken bir oyun ya da yazılım çalıştırmanız gerektiği vakit donanımlarınızı bu duruma hazırlamak için tek tek uğraşmanız gerekebilir. MSI Dragon Center ise tüm bu ince ayarlarla uğraşmayın diye tek tıkla bilgisayarınızı oyun moduna alıyor ve tam optimizasyon sağlıyor.

Kapsamlı sistem paklığı yapın:

Bilgisayarımızda çalıştırdığımız her yazılım ya da dahili depolama alanında bulunan her klasör derinlerde birtakım gereksiz belgeler barındırır. Tüm bu gereksiz evrakların bilgisayar performansını düşürdüğü ise artık bilinen bir gerçek. MSI Dragon Center paklık aracı ile tüm bu gereksiz evraklardan kurtularak bilgisayarınızın en güçlü performansı sergilemesini sağlayabilirsiniz. 

Oyundaki en değerli anlarınız otomatik olarak kaydedilsin:

MSI Dragon Center için oyuncuların gözdesi demiştik. Bu unvanı almasını sağlayan en kıymetli özellik, oyun sırasındaki en değerli anları otomatik olarak kaydediyor olmasıdır. Ekran imajı ya da görüntü olarak kaydedilen tüm bu anları daha sonra uygulama üzerinden dilediğiniz şahısla ya da dilediğiniz toplumsal medya platformunda paylaşmanız mümkün. 

MSI akıllı asistanını kullanın:

MSI Dragon Center, kullanıcılarına MSI Yardımcısı isimli bir akıllı asistan sunuyor. Bu akıllı asistan sayesinde oyunun içindeyken bile dilediğiniz ayar düzenlemesini yapabiliyorsunuz. MSI Dragon Center birebir vakitte sizi tanıyor ve kullanıcı senaryoları oluşturuyor. Sizin alışkanlıklarınıza nazaran düzenlenen bu senaryolar sayesinde bilgisayarınız otomatik olarak optimize ediliyor. Yani bazen tek tıka bile gereksiniminiz kalmıyor. 

Bilgisayarınızın donanımlarını anlık olarak izleyin:

CPU yani işlemci ısındı mı, GPU ne durumda, RAM’e çok mu yük bindi, fan güzel çalışıyor mu, bataryam patlayacak mı, yahu çok mu ısındı bu bilgisayar demeden MSI Dragon Center üzerinden bilgisayarınızdaki tüm donanımları anlık olarak takip edebilir ve en düzgün halde optimize ederek anlık bile olsa performans kaybının önüne geçebilirsiniz. 

Bilgisayarınızın pil ömrünü uzatın:

MSI Dragon Center ile donanımlarınızı denetim ediyor ve optimize ederek en âlâ performansı yakalıyorsunuz lakin söz konusu pil olduğu vakit kontrol büsbütün sizin elinizde. Uygulama; istikrarlı, mobilite, pil açısından en düzgünü olmak üzere kullanıcılarına üç farklı batarya kullanım seçeneği sunuyor. Böylelikle bataryanızı yormayarak ömrünü uzatmış oluyorsunuz. 

Bant genişliğinizi denetim edin:

MSI Dragon Center, kullanıcıların bir LAN Yöneticisi sunuyor. Bu yönetici araç, bilgisayarınızda internet irtibatı kullanan tüm uygulamaları denetim ediyor ve gereksiz olanları kapatıyor. Böylelikle bant genişliğiniz de optimize edilerek oyun sırasında tam olarak gereksiniminiz kadar olanı size sunuluyor. 

MSI donanımlarınızı en âlâ haliyle kullanın:

MSI Dragon Center kullanmak için kesinlikle MSI marka donanımlara gereksiniminiz yok lakin MSI tarafından geliştirilen bir uygulama elbette kendi donanımlarına biraz torpil yapacak. MSI Dragon Center ile mouse, klavye ve kulaklık bile o an ne yaptığınıza bağlı olarak denetim ediliyor ve bilhassa varsa RGB ışıkların tam olarak moda uygun olmasını sağlanıyor.

MSI Dragon Center nasıl indirilir?

MSI Dragon Center uygulamasını indirmek için buradaki ilişkiyi açmanız ve Şimdi İndirin butonuna tıklamanız kâfi. İndirilen ZIP evrakındaki yükleme belgesini çalıştırarak heyetimi tamamladıktan sonra kullanmaya hazırsınız demektir. En aktüel özelliklerden yararlanmak ve mümkün makûs emelli yazılımlardan korunmak için yükleme belgesini MSI Dragon Center resmi internet sitesinden edindiğinizden emin olun. 

MSI Dragon Center açılmıyor, çalışmıyor sorunu nasıl çözülür?

 • Bilgisayarınızın, MSI Dragon Center uygulamasının sistem ihtiyaçlarını karşıladığından emin olun.
 • Resmi internet sitesinden en yeni MSI Dragon Center versiyonunu indirdiğinizden emin olun.
 • Uygulamayı bilgisayarınızdan büsbütün silin ve tekrar yükleyin.
 • Sorun devam ediyorsa MSI Dragon Center ile irtibata geçin. 

Oyunlar ve yüksek grafikli yazılımlar için bilgisayarınızı en yeterli formda optimize eden MSI Dragon Center nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır gibi merak edilen soruları yanıtlayarak uygulama hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. MSI Dragon Center kullanıyorsanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu