Haber

Mısırlı STK’lar depremzedeler için 3,6 milyon lira topladı

Türkiye’de faaliyet gösteren Mısırlı sivil toplum kuruluşları (STK’lar), “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için 3 milyon 666 bin liralık bağış topladı.

Mısırlı sivil toplum kuruluşları “Divanu’l Hayr”, “Er-Rüvvad al-Cudud”, “Ecyalu’l Mustakbel”, “Erkan”, “Mısır Gençlik Forumu” ve “Mısır Öğrenci Birliği” Mısır’da ortak yazılı açıklama yayımladı. sorun.

Mısır STK’larının depremlerin yaşandığı 6 Şubat’tan bu yana Türkiye’deki bazı resmi kurumlarla koordineli olarak başlattığı süresiz bağış kampanyası dün akşam saatlerinde 3 milyon 666 bin liraya (yaklaşık 200 bin dolara) ulaştı. Mısırlı STK’lar İHH İnsani Yardım Vakfı iş birliği ile insani yardım malzemesi taşıyan 5 konvoy deprem bölgelerine gönderilmek üzere hazırlandı.

Açıklamada, bu kurumların deprem bölgelerine jeneratör, battaniye, çadır, elektrikli ısıtıcı, gıda ve giyecek desteği de sağladığı belirtilirken, 250’den fazla gönüllünün İstanbul’daki belediyeler ve belediyelerle iş birliği içinde çalıştığı kaydedildi. Kızılay.

“Ne kadar yardım edersek edelim, Türkiye için çok az”

“Er-Rüwad el-Cudud” Derneği Lideri İslam el-Avadeli yaptığı açıklamada, “Bizi kucaklayan Türkiye’ye ve misafirperver Türk halkına bir borcumuz var. Türkiye’yi mutlu eden bizi de mutlu eder. üzülmek bizi üzüyor. Ne kadar yardımcı olur.” Yapsak bile Türkiye’ye az gelir.” ifadesini kullandı.

Ecyalu’l Mustakbel Yönetim Kurulu Lideri Hüsam el-Fahrani, Türkiye ve Suriye halkına destek amacıyla başlattıkları kampanya çerçevesinde birebir ve nakdi yardımda bulunduklarını belirtti. Destek.

“Divanu’l Hayr” Kurumu lideri Vail al-Mursi, “Ben senin kardeşinim, umutsuzluğa kapılma” adı altında başlattıkları kampanyayla vurgu yaptı.

haberderince.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu