Haber

Memduh Büyükkılıç’ın Erciyes’e inişi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye’nin incisi Erciyes Dağı, yurt genelinde uzun zamandır beklenen kar yağışının yurdun birçok yerinde yeniden yüzünü göstermesiyle beyaza büründü. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeniden yoğun kar yağışı başlayan Erciyes Kayak Merkezi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Firmanın işlettiği Erciyes Kayak Merkezi’nde pazar gününün tadını çıkaran Kayserililerin ve şehir dışından kayak yapmaya gelen vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Lider Büyükkılıç, vatandaşlarla yakından ilgilenerek sohbet etti.

Erciyes’in yaklaşan kar yağışıyla birlikte keyfine bir keyif kattığını dile getiren Büyükkılıç, “Erciyes Dağımızı ziyaret eden hemşehrilerimiz, yavrularımız ve şehir dışından gelen misafirlerimizle Pazar gününün tadını çıkararak keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Gururumuz, Türkiye’nin turizmdeki amiral gemisi Erciyes Kayak Merkezi yine doldu. Bu yıl yeni bir ziyaretçi rekoru kıracağımıza inanıyorum.”

Başkan Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nde sohbet ettiği şehir dışından gelen vatandaşlara merkez hakkında teknik bilgiler vererek, merkezin donanımlarını anlattı.

ERCİYES’E GELİN

Büyükkılıç, büyük beğeni toplayan ve kayak merkezlerinin ortasında klip çeken Erciyes A.Ş.’nin ‘Come to Erciyes’ müziğine de değinerek, kayak tutkunlarını ‘Come to Erciyes’e davet etti.

Dağcılık ve kış sporları alanında 112 kilometrelik 41 kayak pisti ve 19 mekanik tesisi ile dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi, yeniden başlayan kar yağışıyla adeta tatile başlamış oldu. Merkeze yerli ve yabancı turistlerin ilgisi yoğun olurken, şehir dışından vatandaşlar da Erciyes Kayak Merkezi’ni hayranlıkla izlediklerini dile getirerek Büyükkılıç’a ilgisinden dolayı teşekkür etti.

savastepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu