Haber

KTSO Başkanı Soner Ilık, Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yaptığı sıcak açıklamada, kamu yararını gözeten, doğru bilgileri hızlı ve tarafsız bir şekilde kamuoyuna ulaştıran tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Basının kişi hak ve özgürlüklerini esas alan tarafsız bir anlayışla faaliyetlerini yürüttüğünü belirten Ilık, demokratik toplumların en değerli teminatlarından biri olduğunu ifade etti.

Basın özgürlüğü içinde misyonunu yerine getiren ulusal ve yerel basının, özgürlüklerin ilerlemesinde ve kamuoyunun oluşmasında büyük bir güce sahip olduğuna dikkati çeken Ilık, mesajında ​​şunları kaydetti:

“Basın mensuplarımızın bu konudaki hassasiyeti ve başarılı çalışmaları, hem ülkemizin hem de Kırklareli’nin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yansımasında büyük katkı sağlamaktadır.

Toplumsal değerlere saygılı, bireysel hak ve özgürlüklerin korunmasını ve gözetilmesini görev bilen basın kuruluşlarımız, halkımızın gerçeğe ve tarafsız habere olan ihtiyacını sağlamakta, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadır. İçinde yaşadığımız iletişim çağında, her insanın bilgiye erişme, doğruları öğrenme ve kendi fikirleri hakkında konuşma hakkı, çağdaş dünyada tartışılmaz bir gerçektir. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu