Haber

İslam İşbirliği Teşkilatı inanılmaz toplanıyor

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani yaptığı yazılı açıklamada, İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e hakaretler nedeniyle İran ve Irak’ın teklifiyle İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Pazartesi günü büyük bir toplantı düzenleyeceğini duyurdu.

Kenani, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan’ın konuyla ilgili olarak İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin Dışişleri Bakanları ile görüştüğünü bildirdi. “İslam İşbirliği Teşkilatı’na resmi görüşme talebinde bulunulmuştur. Kuran’a hakaret nedeniyle bu olağanüstü toplantının Pazartesi günü online olarak yapılmasına karar verildi.sözlerini kullandı.

28 Haziran’da İsveç’te Irak asıllı Salwan Momika, Stockholm Camii önünde polis koruması altında Kuran-ı Kerim yaktı. Ardından Momika, Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde Kuran’ı ve Irak bayrağını ayaklarının altına alarak İslam dinine hakaret etti.

Geçen hafta Danimarka’nın Kopenhag’daki Irak büyükelçiliği önünde Danske Patrioter (Danimarka Vatanseverleri) adlı aşırı sağcı bir grup, sosyal medyada Kuran’ın yakıldığını ve Irak bayrağının çiğnendiğini gösteren bir görüntü yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu