Ekonomi

Havza OSB’ye yeni yatırımlar

Samsun Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB), bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak büyük yatırımları çekmeye devam ediyor.”

Havza OSB Yönetim Kurulu toplantısı, OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi. Samsun Valiliği’nde düzenlenen toplantıda arazi tahsisleri, yeni arazi tahsis talepleri, alan genişletme çalışmaları ve diğer gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantının ardından 40 kişiye istihdam sağlanması planlanan Havza OSB’de yapı kimyasalları ve sıva üretimi yapacak firmanın yöneticileri Bülent Kanıyılmaz ve Seyfettin Baş, Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Özdemir katıldı. Erkan Acar, Havza Organize Sanayi Bölgesi. Sanayi Bölge Müdürü Hasbi Altuntaş ile birlikte Samsun Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret ettiler. Ziyarette şirket yöneticileri, Vali Tavlı’ya devam eden yatırım hakkında bilgi verdi.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, yatırımın tamamlanmasıyla birlikte Havza OSB’de ihracat yapan firma sayısının artacağını belirtti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “Havza OSB, bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak büyük yatırımları çekmeye devam ediyor. Yeni arazi tahsis talepleri de bunun göstergesi. Yapılacak ve hayata geçirilecek yatırımlar, bölge için istihdam anlamına geliyor.” Bölge halkına İnşallah Havza OSB hem ekonomiye hem de istihdama katkı sağlayacaktır.” “Katkısı artarak devam edecek” dedi.

Samsun Valisi Orhan Tavlı, firma yetkililerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, yatırımın bölge ve ülke ekonomisine hayırlı olmasını diledi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu