Haber

Hatay otogarında depremzedelerin seçim yoğunluğu

Hatay otogarında depremzedelerin seçim yoğunluğu

HATAY – 6 Şubat depremlerinin en büyük tahribatın olduğu Hatay’dan yola çıkan vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu için geldikleri otogarda yoğunluk oluşturdu.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından çok sayıda Hataylı şehri terk etti. Türkiye’nin farklı illerindeki Hataylılar, yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. varyantında oy kullanmak için otobüslerle kente döndü. Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde seçimler için yoğun bir hareketlilik olduğu gözlendi. Yol ücreti AFAD tarafından karşılanan vatandaşlar, otobüsten iner inmez “İl Dışı Tahliye Başvuru Merkezi”ne başvurarak ücretlerini almak için kayıt yaptırdı. Vatandaşların bir kısmı aileleri tarafından karşılanırken, bir kısmına da Hatay Valiliği tarafından 15 ilçe ve şehir merkezine tahsis edilen otobüs ve minibüslerle ulaşım sağlandı.

“Vatandaşlık görevimizi yapacağız”

Depremzedeler için zor bir dönemden geçtiklerini anlatan Emine Akan, “Ankara’dan otobüsle vatandaşlık görevimi yapmak için Hatay’a geldim. 9 saat süren zorlu bir yolculuktu. Samandağ’da oy kullanacağım, uygulama. çadırda da çok iyi.”

“2 hafta önce geldik”

Nebi Zidanoğlu, 2. Cumhurbaşkanlığı Tıp Seçimleri’nde Konya’ya oy kullanmak için geldiklerini belirterek, “Oy kullanmak bizim hakkımız. 550 kilometrelik bir yolculuktu. İnşallah oyumuzu kullanırız. 14 gün önce geldik. Çocuklarımın, Hatay’ın ve ülkemizin geleceği için oy kullanıyorum.” konuştu.

“Gelmeye değer”

Karayolu ile Hatay’a gelen Ali Öksüz, “Birinci tip seçimlere geldiğim gibi ikinci tip seçimler için İzmir’den geldik. Yol oldukça yorucuydu ama gelmeye değer buluyorum. 16 saatlik yolculuk.Sonuçların herkes için hayırlı olmasını dilerim.”

termal-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu