Haber

Hamas’tan son dakika ateşkes açıklaması! Resmî olarak duyurdular

Hamas’tan son dakika haberi:İsrail’in Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam saldırıları hız kesmeden devam ederken Hamas’tan yeni bir ateşkes açıklaması geldi.

HAMAS: ANLAŞMA YAPILMADI

Hamas Hareketi Siyasi Ofis Üyesi Usame El Hamdan düzenlediği basın toplantısında İsrail ile ikinci bir esir değişimi ve Gazze Şeridi’nde tam ateşkes konularına değindi.

Şu ana kadar İsrail ile ateşkes ve esir değişimi konusunda bir anlaşma yapılmadığının altını çizen Hamdan, kendilerine bazı teklif ve teklifler geldiğini, Hamas olarak bu konuda çalıştıklarını, Filistinlilerin çıkarlarını dikkate alarak kararlar alacaklarını söyledi. insanlar.

TEK ŞARTLARINI AÇIKLADILAR

Hamas’ın Paris’teki toplantıda olası anlaşmanın genel çerçeve taslağını aldığını belirten Hamdan, “İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik tüm saldırılarını durdurması ve Gazze Şeridi’nden tüm işgal güçlerini geri çekmesi temelinde anlaşmaya odaklanıyoruz. ” İfadelerini kullandı.

Taslak anlaşma üzerinde yoğunlaştıklarını belirten Hamdan, çalışmaların devam ettiğini söyledi. “Bu aynı zamanda Gazze’de halkımıza yönelik 17 yıldır uygulanan ablukanın kaldırılmasını, yeniden yapılanmayı ve ciddi bir esir değişimi anlaşmasını da içeriyor.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu