Haber

Gaziosmanpaşa’da Kamyon Gecekondu Mahallesi’ne Çarptı

GAZİOSMANPAŞA’da yokuş çıkarken kaymaya başlayan TIR, gecekondu mahallesine çarptı.

Kaza, saat 06:15 sıralarında Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Mahallesi Bağlarbaşı Caddesi üzerinde meydana geldi. Teze göre, sabah saat 05.00 sıralarında Edirne’den İstanbul’a un taşıyan 34 SG 9816 plakalı aracın sürücüsü Mevlüt Madenli yokuşunu çıkarken geriye doğru kaymaya başladı. Kamyon, yol kenarındaki gecekondu mahallesinin duvarlarını yıktı. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, gecekondu kullanılamaz hale geldi.

“ALLAH’A ŞÜKÜR ÖLÜ VE YARALI YOK”

Kamyon şoförü Mevlüt Madenli, “Sabah 05.30’da ekmek fırınına unu boşaltmak için yukarı çıktım. Arabam yarı noktaya kadar çıktı. Burada çakıl olduğu için arabam savruldu. 16 tonluk arabam Panikleyip frene bastım. “Frene bastığımda fren patladı. Fren patlayınca aracımı bir evin duvarına dayadım. Sonra bir gecekondu mahallesine düştüm. Gecekonduda en az 10 kişi yatıyordu. Allah’a şükür ölen ya da yaralanan olmadı” dedi. “Çocuk kalkıp beni uyandırdı”

Duvarı yıkılan evin sahibi Mehmet Çimen, “Sabah kamyon duvara girdi diye çocuk beni uyandırdı. Aşağıya baktım baktım. Daha sonra bu sütunu kırarak diğer eve girdi. çocuk zaten bu odada yatıyordu gürültüden beni uyandırdı evden çıktım evden çıkınca buraya gelmem 1 dakika sürmedi 1 dakika geç çıksam Kamyon çarptı” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu