Yaşam

Fendi İlk Parfüm Koleksiyonunu Tanıtıyor

Fendi’nin aile bağlarını güçlendirme fikri, tipik bir film gecesi veya piknikten biraz daha lüks. Efsanevi moda ailesinin üyeleri (ve Kim Jones), kişiliklerinden ve en güzel anılarından ilham alan bir parfüm koleksiyonunda bir araya geldi. Parfümcüler Quentin Bisch, Fanny Bal ve Anne Flipo iş birliğiyle hazırlanan yedi özel koku, yedi farklı hikaye anlatıyor.

Evin üçüncü nesil üyesi ve erkek giyim bölümü sanat direktörü Silvia Venturini Fendi, pembe biber, sandal ağacı ve tütsü karışımından oluşan Perché No ile temsil ediliyor. Bu koku, bir basın bültenine göre “güneşte kuruyan beyaz bir çarşafı” anımsatmak için tasarlanmış.

Silvia’nın kızı Delfina Delettrez Fendi ise çocukluk anılarını Fas’tan aldığı ilhamla Sempre Mio’ya dönüştürmüş. Bu ferah, narenciye kokusu, Marakeş’ten gelen portakal çiçeği ile ön plana çıkıyor.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Fendi (@fendi)’in paylaştığı bir gönderi

Leonetta Luciano Fendi ise ilhamını, ailenin genellikle yazlarını geçirdiği Roma ve Napoli arasında yer alan Ponza adasından almış. Sonuç olarak ortaya çıkan Ciao Amore, Akdeniz’in duyusallığını yansıtan incir ve tonka fasulyesi karışımından oluşuyor.

Anna Fendi, Adele Casagrande Fendi ve ikizler Tazio ve Dardo Vascellari Delettrez Fendi de kendi parfümlerine sahipler. Aynı şekilde, Fendi’nin kadın giyim direktörü olan Kim Jones da kan bağı olmasa da ailenin bir üyesi olarak kendi kokusuna sahip.

Jones’un parfümü, Prima Terra, çocukluğunun büyük bir kısmını geçirdiği Güney ve Doğu Afrika’nın manzaralarından ilham alıyor (babası, çalışmaları ailesini Ekvador, Botsvana ve Karayipler gibi yerlere götüren bir hidrologdu).

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Fendi (@fendi)’in paylaştığı bir gönderi

Koleksiyon, 20 Haziran’da çevrimiçi ve mağazalarda satışa sunulacak olup, deri parfüm tutucular ve seyahat çantaları gibi parfüm aksesuarlarını da içeriyor. Hatta, hareket halindeyken yeniden uygulama için minyatür Fendi markalı parfüm anahtarlıklarına sığan küçük şişeler bile mevcut.

Fendi’nin ilk parfüm koleksiyonu, lüks parfüm patlaması ortasında piyasaya sürülüyor. Bottega Veneta, bu sonbaharda ilk kez parfümünü tanıtmayı planlıyor, Miu Miu ise 2024’te Miuccia Prada onaylı bir parfümü piyasaya sürecek. Birkaçı çok beklenen lüks kokular zaten raflarda yerini aldı, örneğin Frédéric Malle ile işbirliği yapılarak oluşturulan Acne Studios’un ilk kokusu gibi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu