Haber

Erdoğan: Kendi ülkesinin felaketinden yardım isteyenleri üzüntüyle takip ediyoruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Sincik’te yaptığı konuşmada, “Kendi ülkesinin felaketinden, kendi milletinin derdinden imdat umacak seviyeye düşenleri üzüntüyle takip ediyoruz. Daha da kötüsü, bu kadar alçalanları üzüntüyle takip ediyoruz. Beklediklerini bulamayınca düşmanlığa yöneliyor, kendi ülkelerine ve milletlerine hakaret ve iftiralarda bulunuyorlar.” “Onlara da yazıklar olsun. Deprem gibi ortak bir acı karşısında bile kendi küçük planlarından vazgeçemeyenleri kıyametin vicdanına bırakıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Adıyaman’ın Sincik ilçesinde vatandaşlara seslendi. Erdoğan şunları söyledi:

“ADIYAMAN’I ‘ACIYAMAN’A DÖNÜŞTİREN DEPREMİN İZLERİNİ SİLİYORUZ”

“Sincik’e vefa borcumuz var. Sincik her seçimde rekor oy oranıyla yanımızda olan bir ilçe. Geçen Mayıs seçimlerinde de yüzde 95 oy oranıyla yine yanımızdaydınız. Hatırlarsanız biz de gelmiştik. 2015 yılında ilçemize teşekkür etmek için geldik, sizlerle sohbet ettik.

Güzel insanların şehri Adıyaman’ı ‘Acıyaman’a dönüştüren depremin izlerini birer birer siliyoruz. Sadece bununla kalmıyoruz; Şehrimiz için daha keyifli, daha müreffeh ve daha parlak bir geleceğin kapılarını açıyoruz.

“KENDİ ÜLKESİNİN AFETLERİNDEN VE MİLLETİNİN SORUNLARINDAN ANLAM UMUT SEVİYESİNE DÜŞENLERİ ÜZÜNTÜYLE TAKİP EDİYORUZ”

Kendi ülkesinin felaketinden, kendi milletinin acılarından yardım isteme noktasına gelenleri üzüntüyle takip ediyoruz. Daha da kötüsü, umduklarını alamayınca kendi ülkelerine ve milletlerine yönelecek kadar alçalan, düşmanlık, hakaret ve iftira besleyenler var. Onlara da yazık. Deprem gibi ortak bir acı karşısında bile kendi küçük planlarından vazgeçemeyenlerin kıyametini vicdanına bırakıyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla her alanda olduğu gibi yerel yönetimlerde de ülkemizi hak ettiği yere getirmek için çabalamaya devam ediyoruz.

Kendimizden öte, nesiller boyu bu toprakların havasını soluyacak, suyunu içecek, ekmeğini yiyecek çocuklarımız için bu davayı zaferle taçlandırmak zorundayız. Kardeşlerim; Sorun sen-ben sorunu, şu parti-şu parti sorunu değil. Sorun, millet olarak inancıyla, kültürüyle, medeniyetiyle, hayalleriyle, amaçlarıyla başlattığımız bu başkaldırının başarıya ulaşmasıdır.

“BENİ YALANCI YAPMAYIN”

İnlice ilçemiz depremden en çok etkilenen yer. Çevre ve Şehircilik Bakanım şimdi oraya gitti. Eksiklerimizi yerinde görüp hızlı müdahale etmek istedim. İkincisi; Sincik-Malatya karayolunun projelendirmesi yapıldı, burayı da inşallah en kısa sürede yapacağız. Bakanım burada, talimat verdim. Ayrıca Sincik-Kahta arasındaki yol da gerçekten çok virajlı. Evet, yani Bakan çok uzakta değil. Hem Sincik-Kahta yolu hem de Malatya… İnşallah bu adımları hızla atıyoruz, atacağız. “Beni yalancı çıkarmayın.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu