İş

Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi Pekin’de yapılacak

PEKİN, 29 Ekim (Xinhua) — 16. Çin-Latin Amerika ve Karayipler (LAC) İş Zirvesi ilk kez 2-3 Kasım’da Pekin’de düzenlenecek. Zirve, Çin’in bölgedeki ticaretini ve yatırımlarını artırmayı hedefliyor.

Zirve her yıl dönüşümlü olarak Çin ve LAC ülkelerinde düzenleniyor. Daha önce 15 tepenin tutulduğu Çin şehirleri arasında Chongqing, Hangzhou ve Chengdu yer alırken, tepelerin tutulduğu ülkeler arasında Şili, Kolombiya, Peru ve Meksika da yer alıyor.

Çin Uluslararası Ticaret Odası Genel Sekreteri Sun Xiao, Arjantin, Brezilya, Brezilya gibi 26 LAC ülkesinin yer alacağı zirveye, LAC ülkelerinden yaklaşık 400 uluslararası kuruluş temsilcisi, hükümet yetkilisi, iş birliği ve iş temsilcisinin katılacağını belirtti. Şili ve Kolombiya.

Çin Uluslararası Ticareti Geliştirme Kurulu Pekin Alt Komitesi Direktörü Guo Huaigang, “Geçen yıl Pekin, Pekin ile LAC ülkeleri arasında ekonomik ve ticari işbirliği için yeni bir fırsat penceresi açan zirveye ev sahipliği yapmayı teklif etti” dedi.

Guo’ya göre, “Açık İnovasyon, Ortak Kalkınma” temalı bu yılki zirve, Pekin’in örnek liderliğini ve Çin-LAC işbirliğinin genel durumunda oynadığı genişleme odaklı rolü vurgulayarak başkentin özelliklerini tam olarak sergileyecek.

Guo, “LAC ülkeleri enerji kaynakları açısından zenginken, Pekin yeşil enerji ve yeni enerji araçları konusunda ileri teknolojilere sahip. Her iki taraf da bu bağlamda iyi bir temele ve geniş işbirliği alanına sahip. Her iki taraf da kültür ve turizm kaynakları açısından zengin” Kültürel “Sanayi, sınır ötesi turizm ve halklar arası etkileşim alanlarında da büyük işbirliği potansiyeli var” dedi.

musabeylihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu