Haber

CHP Milletvekili Aygün uzman çavuş kadroları istiyor

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, teklifinde terörle mücadelede en ön saflarda savaşan ve en çok şehit veren uzman çavuşların eşit şartlarda çalışmadığını belirterek, “Sözleşmeli uzman çavuşlar işlerinden oluyor” dedi. yılda üç aydan fazla sağlık izni aldıklarında. Sağlık durumları kötüleştiğinde emekli olmaları mümkün değildir. Çavuşlara hayattayken haklarını verelim. Peynir gemisi kelimelerle hareket etmez. Askerlerimiz en iyi şartlarda hizmet etmeyi hak ediyor. “Eşit şartlarda şehit oluyorlar ama eşit şartlarda çalışmıyorlar” dedi.

Aygün, 3269 Sayılı İhtisas Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını TBMM Başkanlığına sundu. Aygün, 2/1916 esas numaralı önerisinde, “Sözleşmeli uzman çavuş olarak görev yapan tüm personelin kadroya dahil edilmesi ve bu şekilde madde çerçevesinde kadro şartlarında eşitlik ilkesinin sağlanması” talebinde bulunuldu. Anayasanın 10. maddesi.”

Sözleşmeli uzman çavuşların, başta sağlık olmak üzere bir takım olumsuz durumların gelişmesi durumunda emeklilik haklarından yararlanamayacaklarını vurgulayan Aygün, şöyle devam etti: “Uzman çavuşların son yıldaki hava değişimi ve dinlenme sürelerinin toplamı üç ayı geçerse, Tedavi süresi dışında sözleşmeleri feshediliyor. Bu durum iş güvenliklerini bozduğu için psikolojilerini olumsuz etkiliyor ve verimliliklerini düşürüyor. “Faal görevli bir çalışanın üç aydan fazla dinlenmesi halinde herhangi bir kayıp yaşamaması. Bir yılda aynı yerde, aynı şartlarda çalışan çalışanlar arasında büyük bir eşitsizlik oluşuyor.”

Aygün, tasarı teklifiyle “3269 sayılı Kanun kapsamında Sözleşmeli Uzman Subay statüsünde çalışan tüm personelin kadrolu/aktif statüye geçirilmesi, eşitsizliklerin ortadan kaldırılması ve terörle mücadelenin terörle mücadelenin engellenmesi amaçlanıyor” dedi. bozuluyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu