Haber

Bursa Gemlik’te ‘sürü yönetimi elemanları’ sertifikalandı

BURSA (İGFA) – Gemlik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gemlik İlçe Ulusal Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 104 saatlik eğitimi muvaffakiyetle tamamlayan 37 yetiştirici sertifika almaya hak kazandı.

Sertifika Merasimine Gemlik Kaymakamı Hasan Göç ile Bursa Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül’ün yanı sıra Gemlik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nuri Tuna, Gemlik İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gemlik İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adnan Uluğ ve üreticiler katıldı.

Törende konuşan Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, “Değeri yüksek teknoloji ve büyük ekonomik faaliyetler sonucu elde edilen eserlerin yanında kıymeti gereğince verilmeyen tarım ve hayvancılığın pahasının anlaşılmaya başlandı. Şahinyurdu mahallesi şanslı zira gençlerimizin birçoklarının köyde ikamet ettiğini, tarım ve hayvancılıkla iştikal etmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu büyük bir avantaj.” dedi. Kaymakam Göç, eğitimde emeği olan herkese teşekkür etti.

Şahinyurdu Köy Yaşam Merkezi’ nde yetiştiricilere dokümanlarının dağıtıldığı merasimde konuşan Bursa Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Bursa’nın sanayi, kültür ve turizm şehri olduğu kadar önemli de bir tarım şehri olduğunu söyledi. Aygül, Bursa’nın tıpkı vakitte bitkisel üretim, hayvancılık ve besin dalında güçlü vilayetlerden biri olduğunu tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu