Haber

“Bu Ürün Size Pahalı mı?

KARİM UĞUR

Eleştirel görsel tasarımlar yapan ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını paylaşan Mahir Akkoyun ve sosyal medya hesaplarından “Bu ürün size pahalı mı? Erdoğan sayesinde” yazan MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli gözaltına alındı. . Akkoyun’un avukatı Berfin Kaya, “Gözaltına alınmasının nedeni Twitter’da paylaştığı tasarımlar, şu anda bu tasarımlarla ilgili Cumhurbaşkanı’na hakaretten tutuklu” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı, üzerinde “Bu ürün size pahalı mı? Erdoğan sayesinde” yazan çıkartmaları tasarlayıp paylaşan Mahir Akkoyun, sosyal medya hesaplarından paylaştı. , gözaltına alındı. Akkoyun’un avukatı Berfin Kaya, Akkoyun’un işlemlerinin sürdüğü İzmir Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde ANKA Haber Ajansı’na konuştu. Kaya dedi ki:

“Mahir bu sabah evinden gözaltına alındı, tutuklanma sebebi Twitter’da paylaştığı tasarımlar, şu anda bu tasarımlarla ilgili Cumhurbaşkanı’na hakaretten tutuklu. Savcı mevcut talep üzerine adliyeye gidecek. Mahir’in paylaşımlarında suç yok, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu sabit değil ama Mahir şu anda gözaltında ve birçok kurumdan kişi ona destek olmaya geldi.

luleburgaz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu