Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL)

Erdemir, daha önce ayrılan 1.000.000.000 TL fona ilave olarak, şirketin kendi paylarını geri alması için ayrılacak fonun en fazla 3.000.000.000 TL olarak belirlenmesine karar verdi.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. (SISE)

Şişe Cam toplamda 30.000.000.000 TL’ye kadar yurt içinde, halka arz edilmeksizin, nitelikli yatırımcıya satış ve tahsisli satış yöntemleriyle borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verdi.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER)

Kocaer Çelik, Aliağa A1 fabrika revizyon ve yeni makine-teçhizat yatırımlarının tamamlandığını ve yatırım süresince fabrikada yapılan planlı duruşun sona erdiğini bildirdi.

Icu Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ICUGS)

ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Advoard Rototics ile %10’una kadar ortalık için niyet mektubu imzaladı. 2020 yılında kurulan Advoard Robotics Arge Yazılım ve Sanayi A.Ş., otonom mobil robot ve yazılımları alanında faaliyetlerine İzmir Menderes’te devam ediyor.

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (ISDMR)

İsdemir’in deprem hasarı nedeniyle sigorta kapsamında tahsil edilecek hasar tazminatına ilişkin, alınan avans bedeline ek olarak 105 milyon dolar tahsil edilmesine yönelik anlaşma imzalandı.

AK Sigorta A.Ş. (AKGRT)

Aksigorta’nın Şubat ayı prim üretimi %151 artışla 3,3 milyar TL’ye, Ocak – Şubat döneminde prim üretimi ie %106 artışla 6,5 milyar TL’ye yükseldi.

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. (BANVT)

Banvit, kayıtlı sermaye tavanının 300 milyon TL’den 8 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığını açıkladı.

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Sanayi ve Ticaret A.Ş (BRLSM)

Birleşim Mühendislik, Acıbadem Sağlık arasında Acıbadem Kartal Hastanesi projesinin ikinci faz mekanik tesisat işleri için 141,9 milyon TL’lik anlaşma imzalandığı açıkladı.

Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GESAN)

Girişim Elektrik, Sandeks Enerji ile RES projesi kapsamında 4,7 milyon euro’luk sözleşme imzalandı.

VBTS kapmasına alınan hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MIATK ve RAYSG payları 12/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

DERIM payları 12/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu