Ekonomi

Bandırma’da Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleniyor

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Organizasyon Şube Müdürlüğü tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında yüzde 50 hibe programı yatırım projeleri ve bireysel sulama yatırım projeleri hakkında tanıtım bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bandırma Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda bölgede aktif olarak çiftçilik ve tarımsal faaliyet yürüten kişilere yönelik toplantıda ziraat mühendisleri Gülin Başaran ve Ahmet Çankaya tarafından yapılan sunumlarda, 19 Şubat 3 Şubat’a kadar devam edecek programda şunlar belirtildi: milyon lirası altyapı projelerine, 14 milyon lirası ise ekonomik yatırım projelerine yatırılacak. 1000 liraya kadar bütçeye destek verileceği bildirildi.

Kırsal kalkınma takviyeleri kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Tebliğ yayımlandı ve başvurular internet üzerinden yapılabilecek. Çalışmada küçük ve orta ölçekli işletmelerin destekleneceği ve yatırımcılara yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacağı belirtildi.

Ayrıca program kapsamında işleme, paketleme ve üretimin yanı sıra hayvancılık ve su ürünleri yetiştiriciliği, seracılık, mantar yetiştiriciliği, arıcılık ve yenilenebilir enerji kullanımı gibi birçok alanda yatırımcılara hibe desteği sağlanacağı belirtildi. Tarım ürünlerinin depolanması.

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Organizasyon Şube Müdürü Mehmet Akif Aşçıoğlu, Bandırma Ticaret Borsası Meclis üyeleri İsmet Çalık ve Şevki Tan, Genel Sekreter Ertunç İşbay ile üretici ve çiftçiler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu