Haber

Antep’te Yeşil Sol seçmen ve Vatan Partisi sandık görevlileri: Oy vermediler

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Seçimi oy verme işlemleri sabah 08.00’den itibaren devam ediyor. Yeşil Sol Parti seçmeni olduğu belirtilen Antep’te bin kişinin bilgisi dışında Vatan Partisi adına sandık kurulu üyeliğine getirildiği ve bu nedenle oy kullanamadığı belirtildi.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Gaziantep’te birçok Yeşil Sol Parti’ye seçmen olan bine yakın kişi bilgisi dışında Vatan Partisi adına sandık kurulu üyesi olduğu bildirildi. Özellikle yaşlı ve okuma yazma bilmeyen seçmenler sandık kurullarına giremedi. kayıtlı oldukları sandıklarda oy kullanırlar.

Kayıtlı oldukları sandıklara gittiklerinde durumdan haberdar olan seçmenler, görev yaptıkları sandıklarda ellerinde 142 belge olmadığı için oy kullanamadı. Durumla ilgili tutanak tutulmuştur.

İlçe Seçim Kurulu, “Vereceğimiz belgeyi alırlarsa oy kullanabilirler” cevabını verdi. HDP ve Yeşil Sol Parti Seçim İzleme ve Entegrasyon Merkezi, bu saldırıya karşı muhalefet seçmeninin oy kullanmasını engellemek için gerekli girişimlerini sürdürüyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu