Haber

Anadolu Vakfı’ndan eğitim sistemi için yeni çalışma

NEVŞEHİR (İGFA) – Anadolu Vakfı’nın eğitime sürdürülebilir katkı amacıyla inşa ettiği en yeni eser olan Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi’nin açılışı 7 Kasım 2023’te düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Anadolu Kümelenmesi ve Anadolu Vakfı Yönetim Konseyi Lideri Tuncay Özilhan, Anadolu Kümelenmesi Yönetim Konseyi Başkan Yardımcısı Kamilhan Süleyman Yazıcı, Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, Nevşehir Kamu Yöneticileri, Anadolu Kümelenmesi Üst Yönetimi, basın mensupları ve konuklar katıldı.

Törende konuşan Nevşehir Valisi Ali Fidan, “En güzel yatırım elbette insanlığa yapılan yatırımdır, eğitime yapılan yatırımdır; Umudumuz geleceğimiz olan gençlerimize ve çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Ülkemizde eğitim çağındaki çocuk ve gençlerin sayısı dünyadaki birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Bu genç ve dinamik nüfus yapısı ülkemizin en büyük gücü ve zenginliğidir. “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ve çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, eğitim kalitesini yükseltmek, çağın gerektirdiği nitelikli ve donanımlı insan gücüne sahip olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” söz konusu.

Anadolu Kümelenmesi ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, törende yaptığı konuşmada, günümüz dünyasında toplumları geliştiren sorumlu yatırımların her zamankinden daha değerli olduğunu vurguladı. Özilhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için hepimiz sosyal sorumluluk, kurumsal vatandaşlık ve gönüllülük anlamında görevlerimizin bilincinde olmalıyız. Bu bilinçle Anadolu Kümelenmesi olarak ‘Anadolu’dan Yarına’ sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında ‘Yarınlar için Güçlü Toplum’ ilkesiyle yıllardır farklı paydaş grupları üzerinde geniş etki yaratan sosyal projeler hayata geçiriyoruz. “Eğitim alanında yapılan yatırımların ve gençlere verilen desteğin geleceğimiz için atılan en değerli adımlar olduğuna yürekten inanıyorum.” Özilhan, geleceğin her alanda iş insanı, yöneticisi, çalışanı, tüketicisi ve paydaşı olan gençlere yapılacak her türlü maddi ve manevi yatırımın değerine vurgu yaptı.

Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Toplumumuza ve insanımıza yatırım yapmak kurucularımızdan bize gelen bir misyondur. Yeni nesillerimizi geleceğin dünyası için her türlü yeterliliğe sahip, kendi kültür ve değerlerini yaşatacak şekilde yetiştirmeliyiz. Bu nedenle onlara en iyi eğitim olanaklarını sağlamak bugün en önemli sorumluluğumuz olarak öne çıkıyor. Bu okulun geçmişten geleceğe bir köprü olmasını, Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında ülkemize ve dünyaya hayırlı evlatlar yetiştirmesini temenni ediyoruz.”

Adını Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı’nın kurucu ve onursal liderlerinden Kamil Yazıcı’nın merhum eşi Suzan Yazıcı’nın anne ve babasının adını taşıyan Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi, 16 modern dersliğin yanı sıra fizik, kimya ve kimya dershanesine sahiptir. biyoloji laboratuvarı. Sıra sıra bilgisayar, müzik ve fotoğraf dersliklerinin bulunduğu iki salon bulunmaktadır.

Anadolu Vakfı, ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, iyi eğitimli, sağlıklı gençler yetiştirmek hedefi doğrultusunda verdiği burslar ve sosyal sorumluluk projeleriyle ülkemizde eğitime destek veriyor. eğitim hayatının paydaşlarına yönelik yürütmektedir. Kurulduğu günden bu yana Anadolu topraklarında 50’den fazla kalıcı esere imza atan Anadolu Vakfı, eğitime sürdürülebilir katkı sağlama hedefi doğrultusunda ülkemizin dört bir yanında çok sayıda okul, yurt ve kütüphane binasını eğitim hayatına kazandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu