Haber

ALDI’da öldürülen Türk kasiyerin katilinden şikayetçi olduğu ortaya çıktı

Almanya’nın popüler süpermarket zinciri ALDI’de başından vurulan Türk kasiyer Aysel İ.’nin, öldürülmeden önce defalarca Alman polisine katilinden şikayetçi olduğu, hatta mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı. eski erkek arkadaşı Plamen P.’nin kendisine yaklaşmamasını emretti. Frankfurt yakınlarındaki Mörfelden-Walldorf’taki ALDI şubesinde meydana gelen olayda, Plamen P. isimli Bulgar saldırgan, Aysel İ.’yi infaz ettikten sonra intihar etti. Olayın detayları netleştikçe Alman polisi ve yargısının ağır ihmalinin olduğu da ortaya çıktı.

Olay, Pazartesi akşamı saat 19.15 sıralarında Mörfelden-Walldorf’taki ALDI şubesine giren Plamen P. isimli Bulgar vatandaşı tarafından meydana geldi. Olay sırasında onlarca müşterinin gözü önünde kafasına isabet eden kurşunla yere düşen Türk kasiyer Aysel İ. (38) hayatını kaybetti. Saldırgan Plamen P. ise olayın ardından intihar etti.

Aysel İ. ile Plamen P.’nin yaklaşık 5 ay süren ilişkisi tatilin ardından sona erdi. Aysel, Plamen P.’nin sürekli tacizine uğradığı için defalarca polise başvurdu. Tacizden kurtulmak için avukat tutan Aysel, mahkeme kararıyla eski sevgilisi Plamen P.’nin kendisine yaklaşmamasını sağladı. Plamen P. hakkında açılan dava, fiziksel şiddet içerdiği gerekçesiyle devam ederken, duruşma 15 Şubat’ta yapılacaktı.

Ancak pazartesi akşamı ALDI’ya maskeyle giren Plamen P., Aysel İ.’ye vahşice saldırdı. Onlarca kişinin gözü önünde yaşanan bu korkunç olay, Alman polisinin ve yargısının ihmalini ortaya çıkardı.

Aysel’in kardeşi Altanay ve yakın arkadaşı da Aysel’in içinde bulunduğu durumu doğrulayarak, Plamen P.’nin Aysel’i mahvettiğini ve ona sürekli baskı yaptığını belirtti. Aysel’in arkadaşı, Plamen’in Aysel’i ilişki yaşamakla suçladığını belirterek, Aysel’in bir gün işe gideceğini ve bir daha geri dönmeyeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu