Haber

AK Partili Yavuz: Seçim sonucunu herkesten önce Cumhurbaşkanımız bilecek

14 Mayıs seçimlerine saatler kala AK Parti kanadından seçim güvenliğine ilişkin açıklama geldi. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim sonuçlarını ilk öğrenenin Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olacağını iddia etti. Yavuz, “Önce Türkiye’deki seçim sonuçlarını öğrenmek istiyoruz. Biz de iddia ediyoruz ki bu sonuçlara bizden başka kimse bu kadar çabuk ulaşamayacak. Yani Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçlarını bilecek.” O gün seçim herkesten önce olur” dedi.

‘SONUÇ OLMAYACAK’

AK Parti ve Erdoğan’ın önümüzdeki seçimlerde de alacağı oyların önceki seçimlerdeki oylardan aşağı olmayacağını savunan Yavuz, “İnşallah pazar günü sonucu görürüz. Son soruyu baştan söyleyeyim.Sahanın nabzına baktığımda sandıkların dilinden okumaya çalıştığımızda ve bir modülde olup bitenlere dikkatlice baktığımızda oranın şu şekilde olacağını tahmin ediyorum. Cumhurbaşkanımızın alacağı oy önceki seçimlerden düşük olmayacak, düşmeyeceğini de bize gösteriyor.”

‘TÜM TARAFLARDAN ÖNCE ÖĞRENECEĞİZ’

Yavuz, basın toplantısını yaptığı salonun seçim günü Sonuç Bilgi Sistemi (SAS) salonu olarak kullanılacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Burası ne yapmak istiyor, biz önce Türkiye’deki seçim sonuçlarını öğrenmek istiyoruz. Bizden başka kimse bu sonuçlara bu kadar çabuk ulaşamaz diyoruz. Yani Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. O gün seçimin sonucunu herkesten önce bileceğiz.Biz de sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte herkesten önce bileceğiz.Birincisi bu sistem seçimleri erken yapmak için kuruluyor.İkinci olarak böyle bir sistemimiz var. diğer partileri izliyoruz, sandık başındaki arkadaşlarımızdan sandık sonuç raporu gelmeden önce onlar sandık sonuç raporunu alacaklar, ilçelerine veya ilçelerine getirecekler. onlar okuldan girecekler o zaman biz aslında seçim sonuçlarını öğreniyoruz oy sonuç raporu hazırlanmadan o puantaj tutulurken her bir arkadaşımıza verdiğimiz çizelgeleri görevlilerimiz dolduracak. Orada oy pusulaları okunurken, sonuçlar açıklanmadan imzalar arkadaşlarımızın elinde. Sonuç Alma Sistemine girecekler ve biz de öğrenmiş olacağız. Arkadaşlarımız yine ıslak imzaladıkları sandık sonuç tutanaklarını da sisteme girecekler. YSK bir kez daha tüm taraflara tüyo veriyor. Biz de alacağız. Ama geri gelecekler. Sonucu üç aşağı beş yukarı önceden alacağız. Sonra bu üç veriyi karşılaştıracağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu