Ekonomi

AK Parti’den piyanist Fazıl Say’a destek

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, piyanist ve besteci Fazıl Say’ın Avrupa’daki konserlerinin “İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık dışı saldırılarına karşı çıkan fikirleri nedeniyle” iptal edilmesine ilişkin bir açıklama yayınladı.

‘Karanlık bir zihniyetin, İsrail’in insanlık dışı saldırganlığına karşı çıkan, barışı savunan üniversite öğrencilerini, aydınları, yazarları, sporcuları ve sanatçıları sanki medeniyetin tüm değerlerini yok etmek istiyormuş gibi hedef aldığını’ belirten Çelik, “Bu bağlamda, Sanatçımız Fazıl Say, ‘İsrail’ “İsrail’in Filistin’deki insanlık dışı saldırılarına karşı görüşleri nedeniyle Avrupa’daki konserlerinin iptal edilmesini kınıyoruz. Dünyada itibarlı olduğu bilinen bazı medya organları, utanç verici hedeflemelerin reklam panosuna dönüştü. Bu ağların hedefinde olmak her sanatçı ve aydın için bir onurdur. ” görüşünü paylaştı.

‘Barış isteyen herkesi linç etmeye çalışıyorlar’

Çelik, şunları kaydetti: “Sayın Fazıl Say’ın, saf sivilleri koruyan, Netanyahu’nun kanlı politikalarına karşı çıkan, her sektörün adil bir şekilde analiz edilmesi için çaba gösteren Cumhurbaşkanımızın barışçıl yaklaşımına destek vermesi takdir edilmesi gereken bir durumdur. Tüm dünyanın takdir etmesi gereken bir durum.” yalanlara teslim olmalarını isteyen, barış isteyen herkesi susturmak isteyen karanlık bir zihniyet. Silahlarına susturucu takan katiller gibi herkesi öldürmek istiyorlar. Üniversitelerde Dostoyevski derslerinin yasaklanmasından Rus orkestra şefinin görevden alınmasına, Nazilerin kitap yakmasına kadar Rusya-Ukrayna savaşını bahane eden tam karanlık başlıyor.

Şimdi adil analiz ve barış isteyen herkesi linç etmeye çalışıyorlar. Bilsinler ki insanlık barbarlığa teslim olmayacak. Cinayet ve saçmalık siyaseti karşısında sessiz kalmayacağımızı bilsinler. Temizden yana yükselen her sesin insanlığın umudu olmaya devam edeceğini bilmeliler. Saçma politikalarıyla, hakikat karşıtı propagandalarıyla kimseyi kandıramayacaklar. İnsan onuru bu barbarlığı yenecektir. “Temiz çocuklar ölmesin diye sanat, bu hakikat düşmanlarına barış alfabesiyle cevap vermeye devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu