Haber

AFAD’dan Düzce depremine ilişkin açıklama Açıklaması

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) Başkanlığı, Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde 46 yaralı olduğunu bildirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, olay yerine Düzce, Ankara, İstanbul, Bursa, Bolu, Sakarya, Zonguldak, Kocaeli AFAD ve Kızılay gruplarının sevk edildiği ve Afet Hasar Tespit Kümesi gruplarının bölgede hasar tespit çalışmalarına başladığı belirtildi.

Sakarya AFAD’dan 1 taşınabilir uyum tırı, 1 toplumsal çalışma tırı ve 2 adet arama köpeğinin, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından da 1 taşınabilir laboratuvar aracı ve 6 izleme aracının bölgeye sevk edildiği aktarıldı.

96 artçı sarsıntı

Depremin akabinde en büyüğü 4.3 olmak üzere toplam 96 artçı sarsıntının meydana geldiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sağlık Bakanlığından alınan bilgide an prestijiyle Düzce’de 37 kişi, İstanbul’da 1 kişi, Zonguldak’ta 6 kişi, Sakarya’da 1 kişi ve Bolu’da 1 kişi olmak üzere toplam 46 yaralı olduğu bildirilmiştir. Düzce vilayetinde birtakım bölgelerde denetim gayeli olarak elektrik kesintisi yapılmaktadır. Bölgeye 10 taşınabilir baz istasyonu sevk edilmiştir. AFAD Lojistik deposundan 10 bin battaniye, 20 adet 112 metrekare genel amaç çadırı ve 480 adet 16 metrekare aile hayat çadırı sevk edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu